optreden van Ed Steijns die oude streekverhalen vertelde in het dia lect van het Land van Hulst. Grenzeloos is de titel van het avondvullend pro gramma, dat Piet Brakman op 2 okto ber presenteerde in De Halle te Axel. Net zoals in zijn vorige conférences bracht Piet ook deze keer een keur van Zeeuws-Vlaamse liedjes en schets jes in het dialect, waarin ernst en humor elkaar afwisselden. Het tal rijke opgekomen publiek werd een prachtige avond aangeboden. Vertelavonden Op 8 oktober vond in Sas van Gent een vertelavond plaats. In de goed gevulde zaal van De Speye, bracht ir. Guy Hoebeke uit het Vlaamse Wachtebeke ons mee naar de tijd toen er nog geen televisie was en de men sen 's avonds rond het houtvuur el kaar de belevenissen van de dag ver telden. Hoebeke was de vertelkunst machtig en wist het publiek een boeiende avohd te bezorgen. Op 22 oktober was Hoebeke in Ter- neuzen te horen als gast van de Heemkundige Kring Oud-Terneuzen. In Hulst, in zaal Baudeloo, vond op 12 november de tweede vertelavond van het Land van Hulst plaats onder het motto: 'Ge kunt me nog meer ver tellen'. Na het succes van vorig jaar, waren de verwachtingen voor deze avond hoog gespannen. En het publiek kreeg waar voor zijn geld. Medewer king aan deze succesvolle avond ver leenden Wies Boogaart uit Hengstdijk, mw. Betsie Schippers-Le Bleu uit Breskens, Jan Zweemer uit Oostkapelle en Ramond Raconter uit Biervliet. De sfeervolle muziek tussen de voor drachten was in goede handen van Jos Neve en Hans van Bellen. Toneel 'Ward wil wethouder worden' is de titel van het nieuwste toneelstuk dat geschreven werd door George Sponse- lee en Ed Steijns. Het speelt zich af in het Land van Hulst. De spelers/ speelsters van de toneelgroep De Scheldegalm uit Hontenisse spreken ook het dialect van die streek. Op 12 november vond de zeer geslaag de première plaats. Inmiddels bracht het toneelgezelschap het werk op ver schillende plaatsen in Oost Zeeuws- Vlaanderen op de planken, waar het ook met veel enthousiasme werd be groet. Met dit stuk werd de rijke traditie voortgezet in Zeeuws- Vlaanderen van dialecttoneel, waarin zowel de volksaard als de streektaal goed naar voren worden gebracht. Allemaal van harte proficiat. Vlinderstrikkenfestival Op 15 oktober trad in Axel op mw. E. Schippers-Le Bleu in het kader van het Vlinderstrikkenfestival. Ook Ed Steijns was van de partij. Op 16 oktober trad mw. Schippers in Oostburg op, voor hetzelfde doel: Artsen zonder grenzen. Zeeland Gazet In de Zeeland Gazet van oktober 1993 stond een bijna paginagroot interview met ons scheidend bestuurslid George Sponselee. Gespreksgroepen We hebben er in deze kolommen al meerdere keren over geschreven: dr. Jacques Vankeymeulen van het Woordenboek van de Vlaamse Dia- lekten trekt door het Vlaamse land met een cassetterecorder. Hij bezoekt alle regio's van zijn werkgebied en dus ook Zeeuws-Vlaanderen. Zo was hij op 19 augustus op bezoek in Zaamslag bij mej. L. Riemens. Een praatgroep boog zich over de bena mingen van allerlei insekten die we tegenkomen in huis, in de tuin, in de schuur of stal: kortom in en om de woning. Het werd een gezellige bijeenkomst, waar een heleboel dia lectbenamingen te horen waren, 's Avonds was Jacques te gast bij ons bestuurslid Jan de Klerk in Axel. Ook hier was een goede en prettige werksfeer en wist de gespreksgroep een heleboel nieuwe woorden en be grippen boven tafel te halen. In het Land van Axel zijn er dus nu twee 36

Nehalennia | 1993 | | pagina 38