groepen parallel werkzaam 'en dat komt zelden of nooit voor'ver klaarde een enthousiaste Vankeymeulen. Op 30 september was onze Gentse on derzoeker naar Kloosterzande afge reisd, waar de familie Steijns een ge spreksgroep had samengesteld die actief is in het Land van Hulst. Ook over deze bijeenkomst hoorden we zeer goede berichten: een prima sfeer, gezellig en toch veel gedaan. Dat is ook de bedoeling van deze samen komsten: met z'n allen de algemene dialectwoorden proberen vast te leg gen. Het is de bedoeling dat dr. Vankeymeulen ongeveer drie tot vier keer per jaar deze gespreksgroepen bij elkaar laat komen en dat er steeds verschillende onderwerpen over dage lijkse dingen ter sprake komen. Medewerkers gezocht die deze winter voor het Woordenboek van de Vlaamse Dialekten (WVD) thuis enig administratief werk willen doen op hun computer. Het betreft woorden zoeken en invoeren in een bestand, waardoor enkele boeken voor het on derzoek beter toegankelijk worden. Hebt u interesse, neem dan contact op met Rinus Willemsen, Boterzande- straat 15, 4521 AS Biervliet, tel. 01152-1521 tussen 19.00 en 20.00 uur. Varia In het kader van het Europees Jaar van de Ouderen, verzorgde het Regi onaal Educatief Centrum voor Zeeuws- Vlaanderen een aantal themadagen in het 'Zeeland Studiecentrum' te Aardenburg. Aandacht werd daarbij geschonken aan de streektaal. Daar voor waren een viertal interviews afgenomen in het gebied beneden de Westerschelde. Op een groot paneel was het belang van de dialecten in Zeeuws-Vlaanderen in beeld gebracht. Vooral voor oudere mensen is dialect een wereld van veiligheid en rust. Het is vaak de enige taal, waarin ze zich voor honderd procent kunnen uiten. Deze gedachte werd verduide lijkt door een tekst van Arjaon, die maandelijks in Actief Zeeuws-Vlaan- deren een kolom in het dialect van het Land van Cadzand schrijft en die op een paneel uitvergroot was weergegeven. Een zeer geslaaagd on derdeel van deze themadagen. Op 13 november hield onze Hulsterse medewerker Eduard Borm een lezing in Axel over de dialecten van Zeeuws- Vlaanderen. Als kenner van de stad Hulst, we schreven het al eerder hier boven, ontving hij ons in september in die stad en toonde ons een rappe verteller te zijn. Ook in Axel wist hij een boeiend verhaal te vertellen. Daarbij kwamen uiteraard de verschil len tussen Hulst, het Land van Hulst en het Land van Axel in de eerste plaats aan de orde. Een andere actieve medewerker aan ons onderzoek die zich ook actief in spant voor de streektaal van het Land van Hulst, is Ed Steijns. Op 13 okto ber was hij te horen op een bijeen komst van de bejaardenbond in Hei kant, kort daarna op het Vlinderstrik- kenfestival in 'De Halle' te Axel en in november tijdens een gezellige mid dag van de Terneuzense Telefooncirkel. Enthousiast meldde hij ons: 'Ik heb al 128 keer opgetreden her en der in de streek.' Wie doet'm dat na? Veel succes verder Ed met de vertol king van 'die schone taal uit het Land van Hulst' Van Bij Ons Op 14 januari 1994 zal in Hulst de jaarlijkse uitvoering plaats vinden van 'Van Bij Ons': streektoneel, schetsjes, muziek en conférences. Een avond die alleen maar een aan kondiging nodig heeft en geen toe lichting, want de naam is een begrip geworden in heel Zeeuws-Vlaanderen. Medewerking zullen verlenen: Nellie Boogaart-de Bakker, de Camer van Rhetorica St. Jan ten Steene, de fol kloristische muziekgroep Ambras, Juli- en Blommaert en het accordeongezel schap De Accornica's. Onze ijverige medewerker binnen het Project Zeeuwsch-Vlaanderen, George Sponse- lee, nam voor de vertelavond van 12 november en voor de bonte avond van 14 januari, een groot deel van de organisatie op zich. Een compli- 37

Nehalennia | 1993 | | pagina 39