voor een goeie aesem, voordat 'n 't bêêst opesniejt. Je knaauwt diejn dag op buukzweerte (zwoerd), da je eige- lik hêêlemaele niejt lekker vindt. D'n aoren dag kóónen (kaantjes) mit stroope op je bróód. Blookerpinnen (snijbonen uit het zout) mit vorse krippen (overgeschoten stukjes vlees en botten die de slager bij het uit benen niet bij een bepaalde soort kon onderbrengen) De schemerieng valt. In een ouwe iepe haemert een baompikker (grote bonte specht). In de hegge het piej- pend geluud van een duumpie (winter koninkje). Dan is 't helemael donker. Omdat overdaad schaadt en niet alle mij bekende namen in het voorgaande verwerkt zijn, tenslotte toch nog een opsomming: akkermannetje of wipstaertie ant blaeuwe ganzemuur boerelul of lomperd burgand broewnekel bróó'ies beverties broekhanneke of appelvrêêter bêêreóórties blaeuwe jan braemschieter beetwortels bóógertgors dake dui'ies duiten duusgors duulen êêuwig leven februaorigekldes (verouderd) gele schriever gele stienkers goudsmaerel hongetongen hoewnderbroew- nekel hoewn witte kwikstaart eend ereprijs puitaal bergeend brandnetel gewone veldbies tril gas vlaamse gaai abrikozen strandkweek heggemus voederbieten (vnl. groen) straatgras tureluur madeliefjes margrieten duist grote lisdodde muurpeper sneeuwklokjes geelgors st.-jacobskruis- kruid wielewaal smalle weegbree kleine brandnetel kip haogtegors of rêêpen zandzegge hoosiebróód paddestoelen hoeven klein hoefblad jan-fcruup-in kruipertje jaopiespeen voederbieten (vnl. rood) kankerbloomen klaproos kattetongen grote weegbree kapsijssie fitis kattestaert paerestaert heermoes koekoeksgroewnte fluitekruid koekoeksspieje schuimchieade koppespinnette web van een spin keerzen morellen kruup-denr-den- tuun hondsdraf klitten klissen (grote en kleine) lóóie wilgen landvorm van veenwortel lepeltieskruud herderstasje maeneschieter bromvlieg meloten luzerne óórebieter oorwurm paesbloomen of gele cissen narcissen porskop horsmakreel piszeuge pissebed pielen jonge eendjes poelepetaoten parelhoenders pluuskruud klein kruiskruid Ce/e stienkers 5

Nehalennia | 1993 | | pagina 7