Archeologische belangstelling tijdens de Open Monumentendag Op zaterdag 11 september presenteerde het Provinciaal Depot voor Bodemvond sten (redactieadres van Nehalennia) zich voor de derde opeenvolgende maal gedurende de Open Monumenten dag. Het brede publiek kon toen ken nismaken met de werkzaamheden op het depot. In de teken- en restaura tieafdeling stond dit jaar het arche ologisch onderzoek van een klooster (Vrouwenpolder) centraal. Daarnaast stonden er op diverse plaatsen vitrines met Zeeuwse bodem vondsten opgesteld en was er buiten een stand met publikaties en koffie. Het aantal bezoekers bedroeg dit jaar ondanks de negatieve weersvoor uitzichten nog 535. Na drie Open Monumentendagen, waarbij er in to taal 1800 personen het depot bezoch ten blijkt nog eens hoe groot de be langstelling voor het verleden is. Ik hoop dat de politiek verantwoorde lijken dit in hun beleid laten weer spiegelen, zodat ook in de toekomst het depot in zijn huidige vorm kan blijven functioneren. D. v.d. Linden beoefening Zeeland, in samenwerking met de Oudheidkundige Kring de Vier Ambachten. Met een aansluitend col loquium 'Heemkunde en toerisme' vierde De Vier Ambachten het 65-jarig be staan. Met de Archeologische Werkgemeen schap voor Nederland, afd. Zeeland, het Provinciaal Depot voor Bodem vondsten en het Kon. Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen 'bezet ten' we twee aansluitende kramen. J.J.B.K. KZGW, jubileumcongres Romantiek 1994 In 1994 zal het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen 225 jaar bestaan. Om dit jubileum luister bij te zetten zal in de stadsschouw burg te Middelburg op 10 en 11 juni 1994 een bijzonder congres worden georganiseerd met als thema de Ro mantiek. Is de Nederlandse Verlich ting de aanleiding geweest voor het ontstaan van het Genootschap, de Romantiek heeft grote invloed gehad op de richting waarin dit zich in de loop van de 19de eeuw verder ontwik kelde en gestalte kreeg, o.a. geken merkt door een grotere nadruk op de geschiedschrijving en het aanleg gen van museale verzamelingen. Het congres is georganiseerd in samen werking met de werkgroepen van het Genootschap en zal in de plaats komen van de jaarlijkse Historische Studie- Heemmarkt in Axel Werkgroep en Vereeniging namen deel aan de heemmarkt, die zaterdag 6 november werd gehouden in De Halle te Axel. De markt was georganiseerd door de Stichting Regionale Geschied B.C. Koekkoek1803-1862 Wintergezicht 1839. 30

Nehalennia | 1993 | | pagina 32