MEDEDELINGEN VAN DE ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK Stichting 'De Zeeuwse Taele' Graag wil ik van de geboden gele genheid gebruik maken mij in het kort voor te stellen als de nieuwe mede werker van de Stichting de Zeeuwse Taele. Begin januari 1994 ben ik in dienst getreden van voornoemde stich ting met als taakstelling het (dia- lect)materiaal dat sedert het ver schijnen van de uitgave van het Woor denboek der Zeeuwse Dialecten èn het materiaal dat in de periode na het verscheiden van de alom gewaar deerde auteur hiervan, mevrouw dr. Ha.C.M. Ghijsen in 1976, door uw enthousiaste medewerking bijeen is gebracht, te bewerken. Het is de bedoeling in de komende jaren eèn Supplement op het Woor denboek der Zeeuwse Dialecten samen te stellen en uit te geven. Mijn taak zal er dan ook in hoofdzaak in be staan het thans voorhanden zijnde en het nog op grond van te verstu ren vragenlijsten te verwachten nieuw dialectmateriaal op een wetenschappe lijk verantwoorde wijze te bewerken, te redigeren en voor publikatie pers klaar te maken. Het een en ander zal in nauw overleg en in samenspraak met een wetenschappelijke begelei dingscommissie gestalte gegeven worden. Aangezien het in mijn en in het voor nemen van het bestuur van de Vereeni- ging ligt, in het Supplement de laatst- bekende taalkundige gegevens aangaan de de Zeeuwse dialecten te verwer ken, wil ik dan ook de wens kenbaar maken nu en in de naaste toekomst op uw warme belangstelling te mogen blijven rekenen en middels de beken de vragenlijsten op uw medewerking een beroep te mogen blijven doen. Voor eventuele suggesties en bijdra gen van uw kant met betrekking tot de definitieve samenstelling en vorm geving van het Supplement, houd ik mij derhalve in de komende periode van harte aanbevolen. U kunt met mij in contact treden via het redac tiesecretariaat van Nehalennia, Balans 17, 4331 BL Middelburg t.a.v. dhr. B. Oele, tel. 01180-23732. drs. M.J.Th. Adler, redacteur van het Supplement op het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Project Zeeuwsch-Vlaanderen Gespreksgroepen Op 23 november van het vorig jaar bezocht dr. Jacques Vankeymeulen Cadzand, waar een gespreksgroep was geformeerd mede door de grote inzet van de heer en mevrouw Robijn. Het gespreksonderwerp was: kleine insekten, in en om de woning. De hele middag draaide de bandrecorder, maar niemand voelde zich geremd. Tientallen woorden en zinsconstruc ties werden opgenomen. Het werd een gezellige middag, daar bij de familie Robijn. We lazen in een bericht: 'Met plezier hebben we Jacques Vankeymeulen uit Gent ontvangen en vooral de twee 90-jarigen uit Zuidzande hebben deze happening erg op prijs gesteld. Ook mijn vrouw en ik hebben dat graag gedaan. Er zijn ook oude woorden naar voren gekomen die ik niet eer der heb gehoord,' aldus een enthou siaste heer Robijn, die zich ook erg beijvert voor het Supplement, dat binnenkort door de Stichting De Zeeuwse Taele samengesteld zal worden. Het is een schone dag geweest Op maandag 20 december bezocht ons bestuurslid uit Axel, de heer J. de Klerk de vertoning van de film 'Het is een schone dag geweest'. De pre sentatie had plaats in het cultureel centrum De Halle in Axel en daar door werd de vertoning een soort thuiswedstrijd, want filmmaker Jos de Putter komt uit het Land van Axel. De rolprent gaat over het leven van zijn ouders, die een boerderij bezit ten in de buurt van Axel. Zijn over grootvader en grootvader waren ge respecteerde hereboeren. Zijn vader staat er zonder opvolging met zijn vrouw alleen voor. In de film wordt hun laatste oogstjaar gevolgd. De film is ingetogen en respectvol van toon, soms voorzien van enige 36

Nehalennia | 1994 | | pagina 38