MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Voordrachtenreeks lopend onderzoek Op woensdagavond 13 april zal drs. H.J. van Leusen een voordracht hou den over zijn dissertatieonderzoek. De titel van zijn voordracht luidt: 'Een Middelburgse boekhandel in Re volutietijd, 1774-1794'. Wij wekken de leden van harte op deze interes sante voordracht bij te wonen en zo mogelijk kritische vragen te stellen. De lezing vindt plaats in Huize 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51 Mid delburg. Aanvang 20.00 uur. Wie herkent dit huis? Ook in 1993 is de historisch-topogra- fische atlas Zelandia Illustrata van het Kon. Zeeuwsch Genootschap, in beheer bij het Rijksarchief in Zee land, weer aangevuld met diverse aankopen en schenkingen. Eén van de schenkingen betrof bijgaande foto van een huis met lijstgevel rond 1920. Gezien de herkomst van de foto zou het een huis in West Zeeuws-Vlaan- deren kunnen zijn. De precieze plaats is echter onbekend. Weet u waar dit huis heeft gestaan of misschien nog staat dan kunt u dit doorgeven aan het Rijksarchief in Zeeland ter atten tie van de heer A.F. Wennekes, Sint Pieterstraat 38, 4331 EW Middelburg, tel. 01180-38920. Jubileumcongres de Romantiek in Zeeland Ter gelegenheid van het 225-jarig bestaan van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen wordt op 10 en 11 juni 1994 in de stads schouwburg te Middelburg een bij zonder congres georganiseerd met als thema de Romantiek in Zeeland. Is de Nederlandse Verlichting de aan leiding geweest voor het ontstaan van het Genootschap, de Romantiek heeft grote invloed gehad op de richting waarin het zich in de loop van de 19de eeuw verder ontwikkelde en ge stalte kreeg, met o.a. de grotere na- 33

Nehalennia | 1994 | | pagina 35