De heer mr. J.J.P.M. Asselbergs (links), voorzitter van het Steunfonds voor de Zeeuwse musea, overhandigt een bijzonder exemplaar van de wer vingsfolder aan de heer drs.G.L.C.M. de Kok, gedeputeerde voor cultuur. musea in Zeeland financieel te onder steunen bij het beheer, het behoud, de documentatie en de presentatie van de vele bijzondere en boeiende voorwerpen die worden bewaard. In onderling verband maken die voorwer pen het mogelijk een beeld op te roepen van belangwekkende ontwikke lingen in de geschiedenis, de kunst, de cultuur en de natuur van Zeeland. Die voorwerpen zijn tegelijkertijd de zichtbare en tastbare getuigenissen van het Zeeuwse culturele erfgoed en daarom de moeite van het bewaren meer dan waard. De Zeeuwse musea nemen die moeite, maar hebben daarbij hard financiële ondersteuning nodig, want museumwerk kost geld; meer dan menigeen wellicht denkt. Indien de musea bijvoorbeeld kostendekkend zouden gaan werken, dan dient de prijs van het gemiddelde toegangs kaartje minimaal vertwintigvoudigd te worden! Tijdens de presentatie deelde cul tuurgedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok mee, dat de provincie drie jaar lang een bedrag van 20.000,= per jaar aan het steunfonds beschikbaar zal stellen. Tegelijkertijd meldde hij zich aan als donateur, daarmee een daad stellend voor iedereen, wie de Zeeuwse musea en het Zeeuwse culture le erfgoed dat daarin wordt bewaard en levend gehouden, ter harte gaat. Het donateurschap van het Steunfonds bedraagt 25,= per jaar voor parti culieren en 250,= per jaar voor be drijven. Bedrijven kunnen via het Steunfonds ook een bepaald project adopteren. Verder is er de mogelij- heid van erfstellingen en legaten. Donateurs en schenkers ontvangen jaarlijks een overzicht van de onder steunde projecten en activiteiten, alsmede een verantwoording van de inkomsten en uitgaven. Donateurs kunnen tevens uitnodigingen voor 25

Nehalennia | 1994 | | pagina 27