katie voortkwam. Zo was nummer 21 geheel gewijd aan de strafbedevaarten vanuit Zeeland met een inleiding door J. van Herwaarden, die later op dit onderwerp zou promoveren. Nummer 28 (voorjaar 1978) was het eerste themanummer getiteld Visies op Jacob Cats en zijn tijd, als afsluiting van de Catsherdenking 1977. In 1984 verscheen de jubileumuitgave Elementen van de cultuur in Zeeland ter gelegenheid van het vierde lustrum van de Werkgroep. Om de lezingen die vanaf 1985 tijdens de historische studiedagen werden gehouden een bredere bekendheid te geven werden deze, dankzij de jaarlijkse steun van de Provincie Zeeland en de Gemeente Middelburg, gebundeld in themanummers van Nehalennia. In 1965 besloot de Werkgroep tot heruitgave van in tijdschriften verschenen publikaties over Zeeland die als overdruk een wijdere bekendheid verdienden. Als eerste werd het arti kel Beeldend recht. Tekeningen bij strafvonnissen uit Zierikzee (XVIe - XVIlIe eeuw) door J.Th. de Smidt en M.P. de Bruin uitgegeven. Na een lange onderbreking werd in 1980 Zeeuwse reacties op de Acte van Seclusie door J.H. Kluiver uitgegeven, gevolgd in 1982 door De bedijking der Hincline op Zuid-Beveland 1263-1269). Bijdrage tot de kennis van het 13e eeuwse dijkrecht van de hand van H. Obreen. Een uitgave waar nog steeds veel naar gevraagd wordt is de studie van J. Huizinga, Burg en Kerspel in Walcheren, die in 1989 als overdruk verscheen. Als laatste verscheen in 1992 in twee delen de Verhandeling over de bij Domburg gevondene Romeinsche, Frankische, Brittannische, Noordsche en andere munten door C.A. Rethaan Macaré. Dialectonderzoek Toen de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek op 24 april 1965 besloot tot opna me van haar mededelingen in het Bulletin begon een periode van goede samenwerking tus sen Werkgroep en Vereeniging. Vanaf aflevering 4 was het Bulletin voortaan voor de helft 8

Nehalennia | 1994 | | pagina 10