De toekomstige huisvesting (Van de Perrehuis werd gestuurd. In onderling overleg werden eerst in de periode 1984-1987 de meest knel lende problemen in de administratieve en publieksruimten opgelost door de vrijwel volle dige ingebruikname van het toenmalige Abdijrestaurant. Op het moment dat dit gereali seerd was waren de depots bijna volgestroomd met de eerder genoemde Deltadienstarchieven. Door een aantal noodgrepen zoals het 'kantelen' van bepaalde bestan den, waardoor er in plaats van vijf nu zeven legborden boven elkaar in de stellingen pas ten, kon de capaciteit al met circa twee km' worden uitgebreid. Om verder niet toch klem te komen is in 1990 ook nog een hulpdepot in Oost-Souburg in gebruik genomen met een capaciteit van 2300 m'. Ondanks deze maatregelen bleven wij met kracht streven naar vol ledige herhuisvesting. In 1991 werd daartoe door de Rijksgebouwendienst het Van de Perrehuis c.a. aan het Hofplein aangeboden, dat na de verhuizing van de rechtbank eind 1995 vrij zal komen. Afhankelijk van de beschikbaarheid van de rijksmiddelen zal in dit monument, aangevuld met aangepaste nieuwbouw in het achtergebied, in 1997 of anders uiterlijk in het jaar 2000 een nieuw rijksarchiefgebouw in gebruik genomen kunnen wor den. Samenwerking met derden Natuurlijk is het rijksarchief niet de enige instelling in onze provincie die zich bezig houdt met het Zeeuwse verleden. Op lokaal niveau zijn een zestal gemeentearchieven en een streekarchivariaat werkzaam. Aan de diensten die voldoen aan de voorwaarden van de archiefwet zijn de daarvoor in aanmerking komende rijksarchivalia in bewaring gegeven. Ook gemeenten zonder archivaris die iets aan hun archieven willen doen, zoals Oostburg en Sluis, worden door het rijksarchief in overleg met de provinciale archiefinspectie met raad en daad geholpen. Onze grootste 'concurrent', althans zo werd dat veelal tot 1980 ervaren, was het Zeeuws 43

Nehalennia | 1994 | | pagina 45