MEDEDELINGEN VAN DE WERGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Jubileum 17 september 1994 Op zaterdag 17 september 1994 vierde de Werkgroep Historie en Archeolo gie haar dertigjarig jubileum in Hui ze 's-Hertogenbosch te Middelburg. Tijdens deze jubileumbijeenkomst werd tevens een bijzondere algemene ledenvergadering gehouden. De notu len van deze ledenvergadering zullen zoals gebruikelijk met het lentenum mer van Nehalennia verstuurd worden. Hier alvast een korte impressie. Ruim zeventig leden en genodigden waren in het in restauratie zijnde Genootschapsgebouw aan de Vlasmarkt samengekomen om stil te staan bij de oprichting van de Werkgroep His torie en Archeologie, de oudste Werkgroep van het Genootschap, op 19 september 1964 en het verschij nen, een maand later op 21 oktober, van het eerste nummer van het Bul letin van de Werkgroep, vanaf 1979 bekend onder de naam Nehalennia. De voorzitter van de Werkgroep, drs. J.H. Kluiver, opende om 10.30 uur de bijzondere algemene ledenverga dering met een woord van welkom aan alle aanwezigen. Hij toonde zich verheugd over de grote opkomst en richtte een speciaal woord van wel kom aan de oprichters van de Werk groep aan enkele leden die sinds de oprichting lid zijn en aan de voorzitter van het Genootschap, de heer mr. J. van Marion. In zijn jubileumtoespraak gaf de voor zitter een kort overzicht van de ge schiedenis van de Werkgroep en stond hij wat langer stil bij enkele hoog tepunten hieruit. Hij noemde de goede samenwerking met de Zeeuwsche Veree- niging voor Dialectonderzoek in de uitgave van Nehalennia, de initiatie ven van de Werkgroep ten aanzien van de Zelandia Illustrata, de Zeeuwse Encyclopedie, de onderzoeksprojec ten en de studiedagen. Hij benadruk te het belang van de Werkgroep die dankzij de vele leden niet afhanke lijk hoeft te zijn van één geldschie ter. De voorzitter gaf daarop het woord aan de eindredacteur van Nehalennia, de heer J.J.B. Kuipers. Deze memo reerde hoe het blad is uitgegroeid van een eenvoudig gestencild Bulle tin tot het huidige fraai uitgevoer de honderdste nummer van Nehalennia. Vervolgens overhandigde hij de eer ste exemplaren van het nummer aan de aanwezige oprichters van de Werk groep, de heren M.P. de Bruin en ir. J.A. Trimpe Burger, aan de aanwe zige leden die sinds de oprichting van de Werkgroep lid zijn en aan de voorzitter van het Genootschap. Vervolgens vond de huldiging plaats van het aftredende bestuurslid B Oele, die 25 jaar lang penningmees ter was van de Werkgroep. De voor zitter prees de heer Oele voor zijn grote staat van dienst in de Werk groep, niet alleen als penningmeester maar ook wegens zijn inbreng vanuit de archeologische wereld en de Dia lectvereniging. Ook noemde de voor zitter de grote inbreng van zijn vrouw die al die jaren de ledenadmi nistratie bijhield en met wie hij samen de gehele produktie van Neha lennia verzorgde. Als dank voor al hun werk bood hij hun namens de Werkgroep een fraaie kaart aan van Zuid-Beveland. De heer Oele bedank te, mede namens zijn vrouw, voor de waarderende woorden van de voor zitter en voor het cadeau en bena drukte dat hij alle werkzaamheden voor de Werkgroep en Nehalennia al tijd graag verricht heeft en dat bij hem de daaruit voortkomende vriend schap met vele leden altijd bovenaan stond. Het penningmeesterschap en de ledenadministratie wilden zij na 25 jaar graag aan anderen overlaten, maar ze hoopten, om de banden met de Werkgroep en de Dialectvereniging nog niet geheel te verbreken, de pro duktie van Nehalennia nog enkele ja ren te kunnen verrichten. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan mr. Van Marion, voorzitter van het Ge nootschap. Deze feliciteerde de Werk groep met het dertigjarig bestaan en sprak zijn waardering uit over de 35

Nehalennia | 1994 | | pagina 37