vele activiteiten die de Werkgroep in al die jaren heeft verricht. Ver volgens richtte ook hij het woord tot de heer Oele en loofde zijn inbreng, niet alleen in de Werkgroep, maar ook in het Zeeuwsch Genootschap, onder andere in zijn jarenlange af vaardiging namens de Werkgroep in het Dagelijks Bestuur. Als blijk van waardering reikte hij hem namens het bestuur en onder applaus van de vergadering de Ge nootschapspenning uit. De heer Oele bedankte het Genootschap voor deze onderscheiding en zei dat ook in zijn contacten met het Genoot schap de vriendschap met anderen, ook in moeilijke perioden, voorop stond. Na de bijzondere algemene ledenvergade ring werd de jubileumbijeenkomst ver volgd met een historisch verantwoorde vertoning van de film Zeeland in beeldmet fragmenten van het Zeeuwse leven uit de jaren dertig, en een goed verzorgde lunch. Het middagprogramma bestond uit twee rondleidingen langs de verzamelingen van het Genootschap: de archeologische collecties in het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten en de topografisch-historische atlas 'Zelandia lllustrata' in het Rijks archief in Zeeland. De middag werd afgesloten in Huize 's-Hertogenbosch. Jubileumnummer Nehalennia Van het tijdens de jubileumbijeenkomst gepresenteerde extra dikke honderdste nummer van Nehalennia, onder de titel Omzien en rondblikken. 100 keer Nehalennia, zijn nog losse exempla ren te koop aan de receptie van het Rijksarchief in Zeeland of te bestel len via telefoonnummer 01102-41700. J.H.F.S. Voordracht lopend onderzoek Op maandagavond 6 februari 1995 zal in het kader van de reeks voordrach ten over lopend historisch onderzoek een lezing worden gehouden door mr. R. Huybrecht over 'Zeeland en het Hof van Holland. 1428-1811'. Mr. Huybrecht is verbonden aan het Algemeen Rijksarchief te Den Haag en aldaar belast met de inventarisa tie van het Archief van het Hof van Holland. Hij bereidt tevens een dis sertatie voor over deze instelling. In zijn voordracht zal hij ingaan op de verschillende aspecten van het Hof: samenstelling, verhouding tot Zeeland, de procesgang, Zeeuwse za ken voor het Hof etc. De lezing wordt gehouden in Huize 's-Hertogenbosch, Vlasmarkt 51 te Middelburg, aanvang 20.00 uur. TENTOONSTELLINGEN Het leven ging door Tot en met 13 februari 1995 is in het Stedelijk Museum Vlissingen de expositie 'Het leven ging door' te zien. De expositie geeft een beeld van het leven van de burgers tijdens de Tweede Wereldoorlog en de perio de die daarop volgde. Centraal in de expositie staat niet strijd, be vrijding of bezetting, maar het leven van de burgers in de oorlogsjaren en de periode vlak erna. De expo sitie maakt een aantal van hun ver halen zichtbaar en schetst een beeld van de gevolgen van de bezetting op het onderwijs, het stadsbeeld, van evacuaties, bombardementen, distributie, en tot slot de bevrij ding en inundatie. De expositie is mede een onderdeel van een project gericht op de boven bouw van het basisonderwijs en de onderbouw van het middelbaar onder wijs. Dit project is een samenwer king tussen het Gemeentearchief en het Stedelijk Museum van de gemeente Vlissingen. Expositie over de Manteling Momenteel staat in het Zeeuws Biolo gisch Museum de tentoonstelling 'De Manteling, een verleden met toekomst' opgesteld. Voor de Manteling, het gebied rondom het museum tussen Domburg en Oostkapelle, is door Staatsbosbeheer een herstelplan opge steld, waarin oplossingen worden ge geven voor een betere afstemming tussen de natuurwetenschappelijke en de recreatieve functies van de Manteling. Ook cultuurhistorisch 36

Nehalennia | 1994 | | pagina 38