in 1985 deelde ik de aanwezigen mee, dat ik wel een Noordbevelander was, maar dat mijn wieg in Zeeuws-Vlaande- ren had gestaan. Dat laatste kon ie der trouwens zo ook wel horen. Br is, wat dat betreft, niets veranderd en daarom kan ik nog steeds zeggen: 'Ik kom uut 't land van kik en hie, van joa da wè en nieë da nie. Van julder, wulder, joe en mie een schoner landje is 't er nie.' Met mijn dank wens ik u allen wijs heid en succes toe bij uw verder werk voor de Vereeniging. Met enige wee moed sluit ik een interessante en ple zierige tijd af en ik hoop nog lang lid van de Vereeniging te kunnen blijven. Beste wensen en hartelijke groeten van Rinus Meesen. Bestuursmededeling Nationale Dialectendag Op zaterdag 25 maart 1995 is in 's-Hertogenbosch de Nationale Dia lectendag van Nederland en Vlaande ren. In de afgelopen zomer stond er in de PZC een dialectenquête. Heel wat Zeeuwen hebben daar aan meege werkt. Op 25 maart wordt een deel van de enquête in boekvorm gepubli ceerd. Niet alleen in Zeeland is die enquête gehouden, ook in de rest van Nederland en Vlaanderen. Over het programma van deze dag zie elders in dit nummer. Net als twee jaar geleden is er een info markt, waar het Woordenboek van de Vlaamse Dialekten is vertegen woordigd en de Zeeuwsche Vereeni ging voor Dialectonderzoek, 's Mid dags is er zang en cabaret. Het lijkt dus iets op de jaarlijkse Dialectdag in Kapelle. Bij voldoende belangstel ling is het mogelijk een busreis van uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Den Bosch te organiseren. Ook mensen die een dagje naar Den Bosch willen en het dialectprogramma niet/gedeel telijk wensen bij te wonen, kunnen zich aanmelden. Het betreft dus alleen het vervoer. De prijs bedraagt 30,-. en de opstapplaatsen zijn Malde gem, Sas van Gent, Hulst en St.- Niklaas. Heeft u intresse? Neem dan contact op met Rinus Willemsen (01152-1521) Programma van de Nederlandse Dialectendag op zaterdag 25 maart 1995 in het Provinciehuis van de provincie Noord-Brabant te Den Bosch Ochtendprogramma - Bois le Duczaal 09.30 - 10.00 Ontvangst met koffie 10.00 - 10.15 Opening Dialectcndag 10.15 - 11.00 Koos van Zomeren, auteur en columnist van NRC-Handelsblad 11.00 - 11.45 Drs. H. Ryckcboer: Honderd jaar Nederlandse dialect-enquêtes 11.45 - 12.15 Twee korte uiteenzettingen over: - Spelling van dialect door dr. A.H.G. Schaars, redacteur van het Woor denboek van de Achterhocksc en Liemerse Dialecten van het Staring-Insti tuut te Doctinchcm - Dialect en muziek door dr. L. Grijp, wetenschappelijk medewerker aan het P.J. Meenens-Insiituut te Amsterdam. 12.30- 13.45 Lunch Middagprogramma - Vergaderzalen 14.00 - 15.30 Werkwinkels (in 2 sessies van 45 minuten) - Het samenstellen van dialectwoordenboeken door dr J. Van Keymeulen, Rijksuniversiteit Gent en dr. H. BlocmhofT. Rijksuniversiteit Groningen - Spelling van dialect door dr. A.H.G. Schaars. Staring Insutuut Doeunchem en dr. J. Cajot. Vlaamse Economische Hogeschool Brussel - Muziek in dialect door dr. L. Grijp, P.J. Mcertcns-Instituul te Amsterdam - Dialect op school door lie. R. Bclemans, Katholieke Universiteit Leuven en J. Tissing, medewerker project Drentse Taol Middagprogramma - Hal 14.00 - 16.30 Infomarkt met informatie over en boekverkoop door regionale en locale dialccivcrcnigingen. heemkundeverenigingen en gespecialiseerde bock handels Middagprogramma - Bois le Duczaal 14.00- 16.15 Café-chantant 14.00- 14.30 Gelderland Diannc Marsman en Jan Ottink 14.30- 15.00 Groningen De Bende van Baflo Bill 15.00- 15.15 Pauze 15.15- 15.45 Belgisch Brabant Het creatief complot zonder complexen met Geert Van Istcndacl 15.45 - 16.15 Noord-Brabant Ad de Laat Suchhnu Nederlandse Dialecten of de heer J. de Klerk (01155-61214). Project Zeeuwsch-Vlaanderen Spitten, rollen en eggen Op donderdagavond 8 september vond in Gent de presentatie plaats van de nieuwste aflevering van het Woorden- boek van de Vlaamse Dialekten. Het nieuwe boek heeft als onderwerp spit ten, eggen en rollen. Dus bewerkin gen van de grond. Kristien van der Sypt heeft ruim twee jaar aan dit boek gewerkt en zij werd terzijde gestaan door dr. Jacques van Key meulen en Hugo Ryckeboer, alle twee verbonden aan het Woordenboek van de Vlaamse Dialekten. In zijn openingswoord toonde prof. dr. Joh. Taeldeman zich verheugd, dat er weer een deel over de woor denschat van de Vlaamse landbouwers 39

Nehalennia | 1994 | | pagina 41