zeker ook deze keer, dat u weer van de partij bent. Alvast bedankt. Zeeuwse namen op gebouwen Vorige maand kwamen we in contact met drs. A. Langeveld, die een on derzoek instelt naar bedrijven, die handelen onder een Zeeuwse naam. Hij doet dat ook voor een ander deel van Nederland en hoopt over enige tijd zijn onderzoeksresultaten te ver werken in een proefschrift. De Wetenschappelijke Commissie bood hem spontaan de hulp van de leden van onze vereniging aan. We hebben zelfs het idee, dat de namen op alle gebouwen in ons onderzoeksgebied, die een Zeeuwse schrijfwijze hebben, aan het secretariaat kunnen worden doorgegeven. We denken daarbij aan namen als: Bachten Dieke, verzorgingstehuis, Koninginnelaan, Terneuzen. 't Zonneke, café, Zandstraat, Breskens. De Bewaerschooleexpositieruimte, Burgh-Haamstede. Net als de ingevulde vragenlijst over de Fiets, kunt u deze dialectnamen op gebouwen sturen naar de secre taris, R. Willemsen, Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet. Automatisering Woordenboek der Zeeuwse Dialecten In 1964 verscheen het alfabetisch ge ordende Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Nog altijd is er veel belang stelling voor dit Woordenboek. Wie een begrip opzoekt, doet zelden tever geefs een beroep op dit Zeeuwse stan daardwerk. Inmiddels is er een stro ming onder de dialectwetenschappers die de voorkeur uitspreekt voor een thematisch geordend woordenboek. Onze thematische vragenlijsten zijn daar een antwoord op. Om systema tisch in het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten te zoeken, moet het geheel eerst in de computer ingevoerd wor den. Daar zijn we volop mee bezig. Inmiddels is bijna de helft be werkt. Hartelijk dank aan de heren Ed Borm (Hulst): R. Lammens (Koe wacht), W. Robijn (Cadzand); G. Otte (Biervliet), J. van Sluis (Nieu- werkerk) en G. Vervaet (Biervliet) die nauwgezet de bewerkte teksten bekeken. Veel handen maken licht werk. Van het bestuur Het bestuur is druk bezig met de voorbereidingen van de Dialectdag op 21 oktober 1995 Inmiddels heeft Peter Dieleman zijn medewerking toege zegd om deze dag tot een groot suc ces te maken. Deze Zuidbevelandse streekzanger is al veel jaren lid van onze vereni ging. Van hem verschenen diverse lp's en in 1993 kwam zijn eerste CD op de markt, genaamd 'Hrenslinden' Momenteel is hij bezig zijn beste num mers van oudere opnamen te verzamelen voor een nieuwe CD en die wordt op 21 oktober officieel gepresenteerd. Een reden te meer om die datum op de kalender vast te leggen. Van de heer Vos uit Zeist ontvingen we via de familie Nobels uit Goes een tiental foto's, die genomen zijn op de laatste Dialectdag in Kapelle met het verzoek deze te verspreiden onder de op de foto's afgebeelde personen. Op de meeste foto's zijn bestuursleden te zien die op het podium zitten. Verder Piet de Blaey die 's middags optrad met 'n confé rence over zijn opa, een dame in Walcherse klederdracht en twee dames tijdens de lunch. Deze konden we helaas niet achterhalen. De meeste foto's van de bestuursleden zijn in het archief van de vereniging opge borgen. Hartelijk dank, meneer Vos en familie Nobels voor deze sympathieke geste en medewerking. Project Zeeuwsch-Vlaanderen In april 1992 opende prof. dr. Johan Taeldeman de tentoonstelling 'Ne moed as ne schor'aos' in het streekmuseum te Hulst. Rondom een honderdtal zegs wijzen uit het Land van Hulst waren tekeningen en andere illustraties ver zameld. De expositie was een groot succes. De spreekwoorden en zegs- 42

Nehalennia | 1995 | | pagina 44