kans, zo'n omroep moet eigenlijk het Zeeuws in de ruimste zin van het woord promoten.' Optredens Peter treedt regelmatig op. Vooral in Midden- Zeeland. Hij hoopt de komende jaren ook in Noord-Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen op te treden. 'Mijn voorouders komen uit Zeeuws- Vlaanderen en ik zou daar ook graag mijn muziek ten gehore brengen. Eigenlijk zit hij nog boordevol plannen. Niet alleen componeren en teksten schrijven, maar ook verhalen schrijven. Eerst komt zijn tweede cd, die de naam ('n verzaemelieng) Antiek draagt. Het is een collectie van reeds eerder uitgebrachte liedjes, die nu op perfecte wijze op de schijf zijn gezet. 'Toen ik jaren geleden met mijn opa voor een antiekzaak stond, merkte hij op dat de paardegarelen in de etalage al antiek geworden waren, terwijl hij die zelf, in zijn werkzaam leven, jarenlang had gemaakt. En daarmee doelde hij op de snelheid van de tijd en alle verandering die er op korte termijn in zijn leven waren opgetreden. Zoiets maak ik nu mee', gaat Peter verder. 'De eerste liedjes die ik uitbracht zijn niet meer te koop in de muziekhandel, alleen bij verzamelaars. Ze zijn dus ook antiquarisch geworden. Vandaar de titel. Door de moderne elektronica is de opnamekwaliteit natuurlijk geperfectioneerd. Wie nog oude opnames heeft en de nieuwe cd beluistert, zal de verschillen goed horen.' Vergenoegd kijkt hij naar buiten. 'Het kost veel tijd', gaat hij verder, 'maar ik blijf er altijd plezier in houden. Eigenlijk hoop ik, dat de presentatie van de nieuwe cd op de Dialectdag in Kapelle een klapper wordt.' ('n verzaemelieng) Antiek is op de Dialectdag in Kapelle verkrijgbaar tegen een verlaagde prijs. Peter Dieleman, Jasmijnstraat 11, 4431 DV 's- Gravenpolder, tel. 0113-312630

Nehalennia | 1995 | | pagina 20