zegt genoeg. Helaas is ons niet cle gelegenheid geboden om te zien of de snoeperij die naam verdiende. Lezing De aangekondigde lezing werd verzorgd door dr. J. van Keymeulen van de Rijksuniversiteit te Gent en ging over vogels. Eerst gaf hij ons een korte uitleg over het werk voor het Woordenboek der Vlaamse Dialekten, waarvan hij redacteur is. liet onderzoek naar namen in het dialect van flora en fauna strekt zich uit van Frans-Vlaanderen tot en met Zeeuws-Vlaanderen. Het vindt plaats met gespreksgroepen, waar afbeeldingen van planten en dieren worden benoemd. Zo heeft Zeeuws-Vlaanderen 4 gespreksgroepen. Financieel ondersteunt ook de Provincie Zeeland dit werk. Uitgewerkte kaarten met de verschillende namen van bekende vogels toonden ons de gebieden waar ze werden gebruikt en daar konden weer de nodige conclusies uit getrokken worden. En toen was het al laat geworden en de stoelen voelden hard aan. Maar we verheugden ons op de liedjes van Engel Reinhoudt ter afsluiting van het ochtendprogramma. Doch er waren andere zaken aan de orde. want hij was 'ontzet'. Ingaande op de woorden van de heer Van Gelder deed hij een aantal voorstellen ter bevordering van het Zeeuws, te beginnen 'bie de huus'. Het werd nu echt de hoogste tijd voor aperitief en lunch, zoals steeds goed verzorgd door de mensen van de Vroone. Ook 's middags lukte het de dames in de erg korte theepauze iedereen van koffie en thee te voorzien.Tijdens de lunchpauze werd door velen de bekende stem van Bert van Leerdam van Omroep Zeeland herkend. Hij maakte opnamen voor zijn programma 'Zeeuwse Streken', uitgezonden op woensdagmorgen 23 oktober van 10-11 uur. Op tijd begon het middagprogramma met een optreden van de jongste tak van 'Ons Boerengoed', de toneelgroep, met een zelfgeschreven stukje in dialect, liet ging, hoe kan het anders, over 'bezunehe'. Siene. Jewannes en Merien brachten het met veel enthousiasme. Jan Zwenter had op zich genomen de onderdelen van het middagprogramma aan elkaar te praten, maar toneelwisseling kost tijd en zo begon het middagprogramma ook uit te lopen. Het optreden van 'Ambras' viel. naar ik dacht, zeer in de smaak. Ook Piet Scheerders haakte in op de woorden van de Commissaris en had al gedachten het R.P.C.Z. in te schakelen voor een dialectenprogramma voor de scholen. Wie weet, als er geld is... Dankzij één van hun nummers weten we nu. waarom er in Zeeuws-Vlaanderen zoveel graancirkels waren afgelopen zomer. Daar had het nieuwe logo van de Rabobank alles mee te maken. IJ kunt het op hun nieuwe CD zelf horen. Kostuums en muziek Na de theepauze toonden leden van 'Ons Boerengoed' klederdrachten uit heel de provincie en Goeree-Overflakkee. Een vlotte presentatie en de moeite waard om hier nog eens op terug te komen. Een laatste optreden van 'Ambras', nu met zang van Engel Reinhoudt. Volgens mij was er iels mis met de geluidsinstallatie. De tekst was niet te verstaan, jammer. Fr zit niets anders op dan zijn nieuwste CD aan te schaffen. Het bedanken van alle medewerkers van deze dag gebeurde door 'Ambras' en Engel Reinhoudt. Deze had er een versje op gemaakt, waarin ieder genoemd werd. De voorzitter reikte op het toneel een presentje uit aan deze mensen. 'Ambras' en de Zeeuws- Vlamingen zongen hun eigen volkslied, daarna werd gezamelijk het Zeeuwse volkslied gezongen, waarna de voorzitter afsloot en ons allen wel thuis wenste. Luisterend naar het droevige liedje over Miel de Piel schuifelden we de zaal uit. Een schone dag. 32

Nehalennia | 1995 | | pagina 34