De imposante overblijfselen van 'Fort Zeelandia' op Forteiland geëindigd is': hij noemde het 'Zeelandia'. Het had vier bolwerken en een omvang van 56 x 78 nieter. Gedurende meer dan 30 jaar woonde Storm in de schaduw van dit grote fort. Al kort na de bouw schreef hij over de 'afspoeling' van de grond door de rivier, waardoor het fort werd ondermijnd. Storm van 's Gravesande schreef bijna dagelijks aan de bewindhebbers over de gebeurtenissen in de kolonie en de schepen die aankwamen en vertrokken naar Zeeland; over de voorraden die hij nodig had, de producten die naar het vaderland werden verzonden en de behaalde handelswinsten. Onder Storm bereikte de kolonie het toppunt van haar welvaart en onder zijn bestuur is de stichting en opkomst van de kolonie Demarary in feite begonnen. Hoewel hij in vele brieven zijn ongenoegen uitte over de verwaarlozing van zijn kolonie door de bewindhebbers in Zeeland, probeerde hij hen voor zich te winnen door in te spelen op hun gemoed. Hij herinnerde dan aan de HoUandsche opregtheyd''Dit plegt ook altoos den roem der Zeeuwen te weesen, waanan het spreekwoord goed rond, goed Zeeuws.' In een andere brief, waarin hij om het een of ander verzocht, merkte hij op: 'Ik hoop dat U mij goedgunstig suit gelieven te pennitteeren, openhartig en goed rond, goed Zeeuws." Archivalia De correspondentie van Storm met de bewindhebbers in Zeeland gedurende de meer dan 30 jaar dat hij Directeur-Generaal was op het fort Zeelandia op Forteiland in de Essequibo is bewaard gebleven. Deze omvangrijke hoeveelheid brieven is echter met vele andere stukken op een merkwaardige wijze in 1814 vanuit het provinciale archief te Middelburg in Engeland terechtgekomen. Mevr. Meilink-Roelofsz sprak daarover haar ongenoegen uit in een artikel in de Nieuwe West-Indische Gids.5 Naast deze uitvoerige correspondentie tussen Storm en de bewindhebbers zijn er ook nog vele andere stukken - in totaal 47 foliodelen van elk ongeveer 2000 pagina's - in het Public Record 3

Nehalennia | 1995 | | pagina 5