Zorgvliet te Ellewoutsdijk, vroeger een paleis in de polder. Borsele en Goes en het Zeeuws Docu mentatiecentrum in Middelburg, deels in tekst een blik gegund in de schat kamer van het verleden. In dit boek passeren de bedijkingsgeschiedenis, het landschap, de ambachtsheren, kastelen en buitenplaatsen, de ker ken en de geschiedenis per dorp de revue'. Beloofd wordt dat in een volgend boek de landbouw, ambach ten en winkeliers, dagelijks leven en folklore, verkeer en vervoer aan de orde zullen komen. Het is door de veelheid van schitterende foto's en gedegen tekst moeilijk een goed oordeel te geven over het boek. Iedere lezer zal er ongetwijfeld wat van zijn gading vinden. Misschien is de veel gebezigde uitdrukking 'een rijk bezit' nog maar een vage constatering Bei Cok, 'n Eêl Vergaêr, Liedjes en gedichtjes van Bei Cok Vlissingen Den Boer - De Ruiter) 125 blz., muziekno tatie. Geen ISBN-nummer. Prijs 15,-. Het eind vorig jaar verschenen boek werkje met liedjes en gedichtjes van Bei Cok is een verzameling van reeds eerder in andere boekjes en op cas settebandjes verschenen pennevruchten van de reeds wat oudere Zeeuwse tekstdichter en zanger Bei Cok, afkom stig uit Kruiningen. Het dialect waar in dit werkje geschreven is, is het dialect van Oost Zuid-Beveland. Door dat er meer dan een halve eeuw ver lopen is na het verschijnen van 'Het Kruinings Dialect' beschreven door JDek in het Archief Zeeuwsch Genootschap 1928-1931, zijn er duidelijk veranderingen te bespeu ren. Voor dialectkenners onder ons, maar ook voor de liefhebbers van een voudige liedjes en gedichten een goe de aanvulling van hun boekenkast. George Tanis Pzn, Beknopte spraek- kunst van uus Oudddurps (Ouddorp: Kees van Koppen). Geen ISBN-nummer, geen jaartal. Prijs 19,90. Het door George Tanis uit den Haag (uiteraard afkomstig uit Ouddorp) 30

Nehalennia | 1996 | | pagina 32