Naar aanleiding van vraag 33, 't Vèrreke wor van achter opqevreete: 't beste deel van een erfenis wordt door iemand naar zich toegehaald', schrijft hij: Ie hieng mee 't mêêste strieke, in die aore kwam tweedes, 2e Ie hieng 'r mee van dü en 3e Ie was êêsje: Dhr. M.J. Geuze (Ha) zegt, dat in de waste wel gebruikt wordt voor: 'in de war lopen', als alles fout gaat (vraag 10) Dhr. J.H. Schippers (Gde) geeft voor vraag 32: ie is verre hemèndhij gaat niet lang meer leven. Dhr. Ed Steijns KIzgeeft n.a.v. vraag 11: Ge kom d'r moa' bekoait af: het levert niet veel op. Bij hem is vraag 10 niet kort in de karre maar kort van de kaar. Hij wijst ons er ook op, dat op de vragenlijst juni 1995 bij vraag 33 de woorden leeft en beest zonder 'dakjes' geschreven moeten worden, 'n bêêst is een dier, en dat had hier betekenis. Dhr. Bei Cok (Kn) geeft voor vraag 5, 'hij heeft veel praatjes': ie ei vee wabs en 't is 'n schietfernien Dhr. P. Ovaa (Osb) geeft voor vraag 21, 't is gêên an'ouwertje: we blij ven niet steeds hetzelfde doen. Voor vraag 32, 't is verre geménd 't is naebie kouser. Mw. Hoekman-Jumelet (Zr) hoorde het spreekwoord: Die 'em kaopt die kent 'em nie, wie 'em kent, die kaopt 'em nie. Mw. Rina de Korte (Wolf) zegt, dat het spel potte-lille onvindbaar is in boeken. Het werd gespeeld met een klein houtje en een langer hout. Wie kent het? Dhr. O. de Wilde (Cg) deelt mee, dat hij en niet J. Visser de auteur is van het stuk over een visleurder (Neh. 105, blz. 26). Mijn excuses. Dhr. M. Dierick (Kw) zegt: 't gaot goed op't is gezellig. Wie commentaar heeft op het voorgaan de of een deel daarvan, late het ons per brief weten. Alle inzenders har telijk dank! Met vriendelijke groeten van het On de rzoeks secretariaat, E.J. van den Broecke-de Man, Swerfrust K. 318 L. Stommesweg 1 9335 AX 01 18-635656 Inzendingen gaarne vóór 1 april i.v.m. tijdige verwerking van het zomernummer. Pop in je streektaal Dit jaar organiseert de Stichting Open Stal Oldeberkoop (Friesland) een publieksevenement rond het schrijven en zingen in de eigen streektaal. 'Pop in je streektaal' is een landelijke manifestatie van pop songs die in één van de dialecten of regio-talen van ons land worden geschreven en gezongen. Het project omvat drie onderdelen: 1) een festi val 'Pop in je streektaal' op 6 en 7 juli; 2) een prijsvraag voor het schrijven van een streektaal-popsong over het thema Open Stal; 3) een publikatie waarin de ingezonden the maliederen worden gebundeld. Inzending en nadere informatie: secretariaat van de Stichting Open Stal Oldeberkoop, Postbus 10, 8921 AA Oldeberkoop. Tel. inl0516-951867 (Fred Hoekstra), 0516-951268 (Aafje Bouwer) en 051 6-951 351 (Jan Menger). Jan Kuipers Ons ledenbestand in cijfers Als u lid bent van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, bent u tevens lid van de Werkgroep Historie en Archeologie (van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen), en andersom. Het lidmaatschap van beide verenigingen is een gecombineerd lidmaatschap, zoals ook Nehalennia een gezamenlijke uitgave is van de Werkgroep en de Vereeniging. Waarschijnlijk weet u ook dat wij gecombineerd zo'n 800 tot 900 leden tellen verspreid over de diverse regio's. Het ledenbestand wordt door de secre taris van de Werkgroep Historie en Archeologie gedurende het hele jaar op basis van de ontvangen mutaties in een PC-bestand bijgewerkt. In de eerste week van januari heeft hij een uitdraai gemaakt gesorteerd naar post- 44

Nehalennia | 1996 | | pagina 46