kittig luzze- 'kom in de luzze' schutteldoek- meutje- naom- schouwlieste- onten tadduk, vulen tadduk- onterd, onte praetjes- meulenaer- schallebieter, schellebieter- de lichte van 't vaarke- twint- kummine kaeze klaeransje maeke- stikken, stikzak- gerizzeleveerd- kööne- 'n kro maansen- kellef, kelf- vrom- kasjesvaant- onstrant- vorders- op 't rikbêên of- winterneven- lööze- tras- welle- reis, ook: reisje- hie haelt de reis nie- heije nog wa gekocht in de stad? nee,- oprel- zurgstoel- stamptonne- 'n tjoek mit tieten- wilde schoefel- bleik- blêêk- 'n minke, mienke- karreman- mispit- karremispit- joeksel- kasstoel loaphek- hark of kweekhaek- rieve- zekel- schoeren- aardig veel (kittig geregend) vrij goed (van de week gaat 't kittig) wordt niet in de landelijke betekenis gebruikt binnen, portaal, (bij)keuken, aanbouw vaatdoek tante ome schoorsteenmantel viezerd, zowel 'niet schoon' als op sexgebied idem meikever gouwe horentoren gouden loopkever longen van een (geslacht) varken twint dat joe koffie zet gaen ik n.d. post komijnekaas opschieten, klaar maken boterhammen, broodzakje actief, snel reagerend wang flinke groep, ook wel krootje (crowd?) 'n krootje aarbeiers schoon, zindelijk (van weerom) terug marskramer ondeugend, vrijpostig en verder (iets zeggen) precies waar 't op staat rikbêên wervelkolom bij het slachten vroeger logeerden boerenjongens in de winter vaak bij elkaar loods, schuur regenbak wel(put) 1. twee emmers vol (b.v. aan 'n juk) nog êên reisje 2. b.v. ernstig ziek dier 3. 't was nie veul van de reis oprit (of afrit) van een dijk armstoel (hoge) waston, er werd met de houten stamper gewassen kloek met kuikens wilde kerel bleek (bleekveld) voor wasgoed wat zie je bleek, wit 'n aantal, (van: menigte?) 'n minke jaeren vuilnisophaler mesthoop, meest dierenpoep stortplaats voor huisvuil e.d. jeuk kinderstoel box hark met lange steel en 4 lange tanden 'veeltandige' hark (korte tanden) sikkel schouders 35

Nehalennia | 1996 | | pagina 37