hoofdmoment van de dag was de aanbieding van het boek van mevrouw Van den Broecke-de Man: Dialed in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Het materiaal van het boek was aangedragen door tal van bewoners in de streek. Voor een deel waren de uitdrukkingen verzameld in een bijdrage in het Archief van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen van 1966. Het was het begin van een reeks die zich uitstrekte over Oost Zeeuwsch- Vlaanderen en de Zeeuwse 'eilanden'. De banden tussen de dialectsprekers werden en worden ten zeerste versterkt door de jaarlijks gehouden Dialectdag. Men ontmoet daar allerlei oude bekenden en nieuwe deelnemers zijn van harte welkom. Ai jarenlang wordt de dag in De Vroone gehouden te Kapelle. L.ien van den Broecke-de Man was daar een graag gezien middelpunt. Wij noteren al direct in onze agenda's die dag in het volgend jaar. Zilveren Anjer De Vereeniging gaat met haar tijd mee, wat blijkt uit de automatisering van het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten, in Nehalennia omschreven als een uniek project: 'een Woordenboek van ruim dertig jaar oud dat in de computer gebracht wordt.' Er zijn gemakkelijk Nehalennia's te vullen met de dialectgegevens die Lien van den Broecke verzameld en verwerkt heeft te zamen met haar medewerkers. Mede voor haar werk aan de Zeeuwse dialecten ontving zij op negentigjarige leeftijd uit handen van Prins Bernhard de Zilveren Anjer. Wij brengen haar een eresaluut. Literatuur M P. de Bruin, 'In memoriam Hendrika Catharina Maria Ghijsen'. Buil. Werkgroep Hist, en Archeologie: Meded. Zeeuwsche Ver. mor Dialectonderzoek afl. 24. 1976, pag. 1 e.v. J.C. Reitsma-d'Ancona, 'E.J. van den Broecke-de Man, Vrouw - politiek - maatschappij - kunst - kuituur'. Zeeuws Tijdschrift 22(1972)212 e.v. 3

Nehalennia | 1996 | | pagina 5