Hulst, gezicht op de markt met Couverneurshuis. cie resultaten van het afgelopen jaar besproken. Drs. Kristien van der Sypt gaf een toelichting op water huishouding in de polders en drs. Vicky van den Heede en dr. Jacques van Keymeulen bespraken de bena ming van de insecten. Op dit moment wordt bij het Woordenboek van de Vlaamse Dialekten in Gent de laatste hand gelegd aan twee themaboeken. Het eerste gaat over de waterhuis houding in de polders en het tweede over de insecten. Zoals ook bij de vorige afleveringen, worden de ant woorden uit Zeeuwsch-Vlaanderen opge nomen in het grote geheel van de Belgische provincies Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen, terwijl ook de antwoorden uit Frans-Vlaanderen zijn beschreven De presentatie van beide boeken zal plaatsvinden in Hulst, op 30 novem ber in Den Dullaert. Aan de invul ling van dit programma wordt op dit moment nog hard gewerkt. De organi satie van deze dag is in handen van de provincie Zeeland en wordt uitge voerd door drs. J.A.J.A. van Aspert, beleidsmedewerker. Onze bestuurs leden, de heren dr. Jan Zwemer en ondergetekende hebben zitting in een werkgroep die zich speciaal met de organisatie van deze Culturele Dag bezighoudt. Rinus Willemsen Onderzoek naar waardering Nehalennia Cindy Buteijn, studente Tekst en Communicatie aan de Katholieke Uni versiteit Brabant (Tilburg), wil in het kader van een stage de 'receptie' van ons tijdschrift onderzoeken. Ze wil door middel van een enquête de waardering van de leden voor het blad peilen. Daarbij gaat haar aandacht vooral uit naar de 'sector' dialect en dialectonderzoek. Haar keuze voor de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek komt voort uit belangstelling voor haar eigen dia lect (Nieuwdorp) en dialect in het algemeen. In deze of de volgende aflevering van Nehalennia treft u het enquêteformulier van Cindy Buteijn aan. Red. 3 6

Nehalennia | 1996 | | pagina 38