In Nehalennia 107 (zomer 1996) hebt u geen Vragenlijst van de hand van mevr. Van den Broecke gevonden: begrijpelijk, want zoals u hebt kunnen lezen in diezelfde Nehalennia is zij 'met pensioen' gegaan: op haar 97J-ste jaar! In déze Nehalennia zult u evenmin de 'gewone', sinds jaren bekende vragenlijst aantreffen. Eerste reden: ik heb geen tijd gevonden om die zelf samen te stellen; tweede reden: nu er met ijver gewerkt wordt aan het sinds lang gewenste Supplement, is besloten alleen het tot 1 januari 1996 verzamelde materiaal daarvoor te gebruiken (enkele uitzonderingen mogelijk daargelaten) Het wil niet zeggen, dat er (behalve voor de nieuwe thematische vragenlijsten) in de toekomst geen beroep meer op u zal worden gedaan om bepaalde vragen te beantwoorden. Bij de bewerking van het supplement zullen zeker aanvullingen of verklaringen nodig zijn. Bovendien ligt er bij mij genoeg 'in portefeuille' dat onduidelijk is, of destijds helemaal geen antwoord heeft gekregen. Nu aan het jarenlange werk van mevrouw Van den Broecke en aan onze samen werking een einde is gekomen, wil ik nog eens getuigen van haar grote inzet, haar verbluffende werkkracht en van haar gave om haar enthousiasme voor 'het Zeeuws' over te dragen op zoveel zegsvrouwen en -mannen. Zonder haar geen regioboeken, geen banden vol met gesprekken, maar vooral: geen Supplement! Dank je. Lien. Nienke Bakker Graag wil ik Nienke hartelijk danken voor de samenwerking die we veel jaren hebben gehad. Nu de laatste vragenlijst is gezet zal het vreemd zijn dat Nienkes kopij en de persoonlijke woorden die erbij waren gevoegd niet meer als altijd stipt op tijd op Kapelle zullen arriveren. Nienke: namens alle leden, redactieleden en het bestuur heel hartelijk dank. Koos Oele-Leijs 41

Nehalennia | 1996 | | pagina 43