aanbieden rond het onderwerp eten en drinken. Middelburg Het Zeeuws Museum te Middelburg heeft de tentoonstelling Nehalennia, een mysterieuze godin uit de Romeinse tijd verlengd tot en met 27 september 1998. Sommige bruiklenen voor de tentoonstelling zijn geretourneerd, maar ook zijn twee nieuwe beeldjes van Nehalennia en de kopie van een recent opgedoken altaar, alle nooit eerder tentoongesteld, toegevoegd aan de expositie. Een van de redenen voor de verlenging is de tijdelijke sluiting van de archeologie- presentatie in het Zeeuws Museum. De vaste presentatie, die inmiddels zo'n vijfentwintig jaar oud is, wordt geheel vernieuwd. De nadruk komt te liggen op archeologische onderwerpen en vondsten die typerend zijn voor Zeeland: onder andere Nehalennia, ringwalburgen, vliedbergen en verdronken plaatsen. Verwacht wordt, dat de archeologische herinrichting van de kelderzalen ongeveer een halfjaar duurt. Opening Museumexposities 1998 in de Burghse Schole Zaterdagmorgen 18 april 1998 waren rond de klok van 10 uur een kleine veertigtal belangstellenden verzameld in het klaslokaal van de Burghse schole, het kleine maar voortreffelijke museum van de Stichting Westenschouwen Kultureel in Burgh. In zijn welkomstwoord releveerde de voorzitter van de Stichting, dhr. A. Damman, de woorden van Napoleon tijdens de strijd in Egypte, toen die zei 'duizenden jaren zien op u neer', daarmee doelend op de piramides die neerkeken op de krijgsverrichtingen van de strijders van de kleine maarschalk. Damman sprak deze woorden naar aanleiding van de prachtige verzameling oude wandplaten die de wanden van het klaslokaal sierden als onderdeel van één van de exposities die deze morgen feestelijk werden geopend. Dhr. H. Uil, archivaris van de gemeente Schouwen-Duiveland, opende een tweede expositie gewijd aan koningin Wilhelmina, ter ere van het feit dat zij honderd jaar geleden de troon besteeg, met een voortreffelijke causerie over de feestelijkheden in de toen nog zelfstandige gemeenten van Schouwen-Duiveland. Een derde expositie betreft een prachtig verzorgde fototentoonstelling over het leven van de hommels. De collectie wandplaten, voor een groot gedeelte eigendom van het museum of van de openbare basisschool in het gelijknamige dorp (overigens is dhr. Damman hoofd van deze school), zijn behalve in het schoollokaal ook te bewonderen in de meer permanente exposities van het museum. Zo kwamen we een schoolplaat tegen over de Romeinen in de vaste opstelling over de Romeinse nederzetting Brabers iets ten zuiden van Burgh. Verder troffen we een plaat over de Middeleeuwen aan bij het middeleeuws aardewerk. In zijn dankwoord na het verrichten van de openingshandelingen stond dhr. Damman nog uitvoerig stil bij het werk dat door vrijwilligers was verricht voordat deze feestelijke opening kon plaatsvinden. Hoewel tijdelijk gehandicapt door ziekte was mw. Janet Timofei als vanouds weer de spil waarom alles heeft gedraaid; terecht kreeg zij dan ook uit handen van de voorzitter een schitterende bos bloemen. 42

Nehalennia | 1996 | | pagina 44