Zeeuwse boerenmaaltijd, waar veel zonden worden bedreven. Want cholesterol, bloeddruk, suikervrij, allemaal terzijde geschoven deze dag. De middagdienst, om met de heer Dek te spreken, is wel druk bezocht en Adri Oosterling uit Groede heeft deze Dialectdag veel harten gewonnen met zeer tot de verbeelding sprekende proza en tot het hart sprekende poëzie. Frans de Schepper is misschien voor deze dag niet zo'n gelukkige keuze, al zullen er zeker bezoekers geweest zijn die zijn kwinkslagen waardeerden. Maar het valt niet mee om een programma te maken naar ieders zin. 'Ieder' is een zeer rekbaar begrip bij de Dialectvereniging. Hoewel, rekbaar is niet zo goed gekozen: het aantal leden vermindert, de rek is eruit. Gelukkig zijn er wel een aantal nieuwe leden ingeschreven, maar hoe krijgen we deze mensen zover dat ze trouwe bezoekers worden, of trouw de lijsten in gaan vullen? De Dialectdag werd besloten met een optreden van Engel Reinhoudt, die een verdiend eerbetoon ten gehore bracht aan mw. Van den Broecke. Kort na haar honderdste verjaardag is zij op 16 september j.l. overleden; veel van de aanwezigen herinnerden zich nog haar 'zwarte tasse'. Dat een standbeeld voor haar opgericht mag worden worden was de mening van Engel en een wat stil gezelschap kon het daar mee eens zijn. Na veel dankwoorden en attenties werd ons eigen Zeeuwse volkslied gezongen, uit volle borst - en met de eeuwige fout die erin vermeld staat. Maar wie is volmaakt Daarom heb ik mijn impressie van de Dialectdag gewoon in het A.B.N. geschreven. Want als echte Thoolse, en medewerkster aan de rubriek 'werèntig' in de Eendrachtbode heb ik onlangs een paar dialectblunders gemaakt (volgens de beste stuurlui). Dus ik dacht, voor zo'n select gezelschap, 'Jop/e, kiek uut, bran je hat nie, en schrief OllandsBij deze dus, tot volgend jaar.* *'Zó at 'd 'Ere wil', zei de vrouwe. 'In dat za wèconcludeerde haar vriendin. IN MEMORIAM MEVROUW VAN DEN BROECKE-DE MAN Engel Reinhoudt Mevrouw Van den Broeke-de Man Ja. ze zat ier aoltied vooran Een 'aentje de voorste was ze 'k Zie ze nog zitte mie die zwarte tasse Mevrouw Van den Broeke-de Man Ja, ze zat ier aoltied vooran Jaerenlang was ze het eênige Boegbeeld van de vereênige Mevrouw Van den Broeke-de Man Ongenaekbaer werkt'n z'an d'r plan Eên uutgestoke vienger was voe eur Een vollen 'and en goeng d'r mie van deur Mevrouw Van den Broeke-de Man Dank zij eur lig onze taal wee vooran Voe elke streek een boek in eigen taal Een monument, onschatbaar areaal Mevrouw van den Broeke-de Man Ja. ze zat ier aoltied vooran Een 'aentje de voorste was ze 'k Zie ze nog zitte mie die zwarte tasse Mevrouw Van den Broeke-de Man Wat a zie aol onder 'anden nam Duzende woorden, spreuken, lied. muziek D'r archief leek wè van elestiek Mevrouw Van den Broeke-de Man As een spinne in d'r nette nie van plan Om te stoppen mie leven, je was sterk Mèj'overleeft het dankzij je levenswerk Mevrouw Van den Broeke-de Man 'k Weet nie goed oe me je danke kan Geef deze vrouwe van groate klasse Een standbeeld mie die zwarte tasse (2x) Mevrouw Van den Broeke-de Man 48

Nehalennia | 1996 | | pagina 50