Waardering onderwerpen De onderwerpen in Nehalennia worden gemiddeld gewaardeerd met 6,25. De hoogste waardering krijgt 'Zeeland in vroeger tijden' (historische onderwerpen) en de laagste "Verslagen van excursies'. Uit verder onderzoek blijkt dat vrouwen het onderwerp 'liedjes en gedichten' interessanter vinden dan mannen en dat mensen die dialect kunnen spreken over het algemeen de onderwerpen interessanter vinden dan mensen die dit niet kunnen. Eigen inbreng van respondenten 6,7% van de respondenten vond dat er een onderwerp is dat in Nehalennia te veel aandacht krijgt. Volgens 3 respondenten betrof dit een onderwerp van de Werkgroep Historie en Archeologie en volgens 1 respondent betrof dit een onderwerp van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. 23,5% vond dat er een onderwerp is dat te weinig aandacht krijgt. Tienmaal een onderwerp dat het vakgebied van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialecton derzoek betrof en zesmaal onderwerpen die het vakgebied van de Werkgroep Historie en Archeologie betroffen. Van de onderwerpen van de Vereeniging die te weinig aandacht kregen, betreffen er vier 'verhalen in het Zeeuws'. 23 respondenten plaatsten een opmerking of suggestie bij de opengelaten regels aan het einde van de vragenlijst. Er werden 9 positieve opmerkingen geplaatst en 9 negatieve. Verder werden er 9 suggesties gedaan. Tot slot Uit de geretourneerde vragenlijsten blijkt dat de respondenten over het algemeen heel tevreden zijn over Nehalennia. Het blijkt wel dat Nehalennia door zeer weinig mensen van onder de 40 jaar gelezen wordt. Met dit onderzoek kan daarom niet vastgesteld worden welke onderwerpen deze lezersgroep interessant zou vinden, zodat men Nehalennia eerder zal gaan lezen. Een tendens bij de opmerkingen die de respondenten zelf konden plaatsen, is dat er meer artikelen van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek en dan vooral teksten in Zeeuws dialect gewenst zijn.1 Noot 1. Voor een volledige rapportage van liet onderzoek verwijs ik naar C. Buteijn, Nehalennia - Onderzoek naar de samenstelling van het lezerspubliek van Nehalennia en hun mening over het bulletin (Tilburg: Katholieke Universiteit Brabant. 1996). 21

Nehalennia | 1997 | | pagina 23