Marcel Pieters gehuldigd We ontmoeten hem bijna altijd op de regio bijeenkomsten in Zeeuwsch-Vlaanderen: Marcel Pieters. Zeer geïnteresseerd in de lokale dialecten en een gezellige prater over zijn Lokers dialect. Drie jaar geleden bood hij zijn stedelingen een lijvig boekwerk aan over het Lokers dialect. Op 4 mei vorig jaar was hij in Antwerpen gastspreker over dat standaardwerk en op 10 januari ontving hij van het stadsbestuur de Cultuurprijs van Lokeren. Een hartelijke felicitatie waard. Marcel. Een plaatselijk woordenboek In de vorige Nehalennia vermeldden we dat de heer W. Robijn uit Cadzand een verzameling spreekwoorden en gezegdes aan ons ter beschikking heeft gesteld. Inmiddels ontvingen we via de heer O. de Wilde een bundel getiteld Woordenschat van de Klingse taal, met als ondertitel 700 Klingse woorden samengebracht in alfabetsiche volgorde, samengesteld door Eric De Keyzer. Hartelijk dank voor deze toezending. Op de interprovinciale dag in Hulst, 30 november j.L, was er een workshop onder leiding van dr. Jacques van Keymeulen over dit onderwerp. Van Keymeulen heeft over het samenstellen van een plaatselijk woordenboek een zeer lezenswaardige handleiding geschreven. Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met ondergetekende. Rinus Willemsen Nagekomen bericht Inzingen lopend onderzoek In de reeks voordrachten over lopend onderzoek zal op maandagavond 12 mei a.s. mw. drs. Lizzy Jongma spreken over dr. II.C.M. Ghijsen. Daarbij staat niet zozeer haar in Zeeland bekende werk aan liet Woordenboek der Zeeuwse Dialecten centraal, als wel haar relatie tot de vrouwenbeweging van haar tijd. Dit in dc eerste plaats aan de hand van haar studie over Betjc Wolfl. waarmee ze een belangrijke vrouw uit de tweede helft van de 18de eeuw voor het voetlicht haalde. Verder wordt ook haar lol in de emancipatiebeweging van dc vrouw belicht. Met het introduceren van deze spreekster wil dc Werkgroep ook tegemoetkomen aan de beIangstelling~Van de leden wier hoofdlntcrcsse in het dialectonderzoek ligt. Rika Ghijsen was gedurende bijna een halve eeuw de centrale persoon van de Zecuwschc Verecniging voor Dialectonderzoek. Wij nodigen gaarne alle belangstellenden uil om op maandagavond 12 mei te 20.00 uur aanwezig te zijn in Huize 's llcrlogenbosch. Vlasmarkt 4b te Middelburg voor deze boeiende voordracht. 40

Nehalennia | 1997 | | pagina 42