Deze keer waren er zo'n zeventig inzendingen, redelijk verspreid over Zeeland. Maar er waren helemaal geen inzenders uit Schouwen (op Brouwershaven na) en ook Goeree- Overflakkee had met drie antwoordenlijsten een magere score. West Zeeuws-Vlaanderen bleef met drie lijsten ver onder de mogelijkheden en in Zuid-Beveland was de oostkant van de Zak, van Ellewoutsdijk tot 's Heer Abtskerke niet vertegenwoordigd. Ook uit onder meer Kapelle, Waarde en Krabbendijke en de omgeving van Boschkapelle of Sint Jansteen zouden we graag eens wat inzenders hebben. Dat bijvoorbeeld in die laatste plaats liefhebbers en kenners van de streektaal wonen, merken we tijdens het dialectenprogramma van Omroep Zeeland wel. Overigens zijn deze keer ook een aantal woorden in de beantwoording opge nomen die via dit programma (van de bellers) binnenkwamen. In elk geval iedereen hartelijk bedankt die 'even' de moeite nam voor het invullen en opsturen. Bluuve doeen. zou ik zeie! Jan Zwemer LENTE 'k Ree over d'n diek nae Dirreksland toe. De voorjaerswind maekte m'n laom in moe. Goud glanst het kóölzaed in zunnegloed. Wat is 't vredig, wat is 't goed, te riejen op zóó 'n stillen diek, tussen Dirreksland en Sommelsdiek. Haog in de lauwe lentelucht, een hêêle kroo mêêuwen in wilde vlucht. Boven m 'n hóód ziengt de lêêuwrik 't uut in in de verte wat mènsegeluud. Wat is 't goed op dien stillen diek, tussen Dirreksland en Sommelsdiek. Weer groei je, in weer bloei je Flakkee. Nae alles wat de winter je dee. Weer vroete de mensen in je schooi, in graeve al je schatten blöót. Werm waojt de wind over d,n stillen diek, tussen Dirreksland en Sommmelsdiek. D K. Soldaat-Poortvliet 46

Nehalennia | 1997 | | pagina 48