MEDEDELINGEN ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK Wetenschappelijke Commissie De timmerman Wij ontvingen via de heer Bei Cok een woordenlijst over de timmerman. Vijf timmerlieden uit Yerseke hebben hun beste krachten eraan gegeven. O 'ans bin ier mie z 'n vuven as ouwe tummermans bie mekaren om een antal uutdrukkiengen van vroeger, a 't kan in dialect, vast te lèn op een bandje en zo nóódig op te schrieven. Zo begint de inleiding op de woordenlijst. Hartelijk dank daarvoor. Het is de bouwsteen voor een vragenlijst over de timmerman. Bij het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten is de redactie momenteel bezig een boek over dit onderwerp samen te stellen. Het is de bedoeling van de Wetenschappelijk Commissie ook in Zeeland zo'n boek samen te stellen. We roepen dan ook timmerlieden in Zeeland op te reageren op het verzoek mee te werken aan het invullen van deze vragenlijst. Maar ook vragen we lezers van Nehalennia deze vragenlijst over de timmerman op te vragen en zelf bij een oudere timmerman langs te gaan en samen de lijst in te vullen. Scheldnamen De Wetenschappelijke Commissie is momenteel bezig een vragenlijst samen te stellen rondom het onderwerp scheldnamen. En die zijn er in verschillende soorten. In een volgende uitgave van Nehalennia komen we hierop terug. U bent nu al op de hoogte gebracht, dus u kunt uw verzameling al beginnen aan te leggen. Supplement Nu de Wetenschappelijk Commissie daadwerkelijk aan de slag kan om het Supplement tot stand te laten komen, is het nodig dat de commissie zo breed mogelijk samengesteld wordt. We verheugen ons over de toetreding van de heer G.M.P. Sponselee, die het Land van Hulst voor z'n rekening zal nemen. 'n Bolus bie de koffie Zo langzamerhand verovert deze titelsong van de CD die Engel Reinhoudt samen met Ambras uitbracht, een belangrijke plaats in het Zeeuwse. Tijdens de aubade op Koninginnedag in Sint-Maartensdijk, hoorden we één van de organisatoren zeggen: 'Dialect mag tegenwoordig, daarom zingen we 'n Bolus bie de koffie'. En na het Wilhelmus en het Zeeuwse Volkslied hoorden we in onvervalst Zeeuws het Boluslied. Zal Sint-Maartensdijk hiermee een nieuwe traditie hebben ingezet? Project Zeeuwsch-Vlaanderen Momenteel legt drs. Kristien van der Sypt de laatste hand aan een uitgave over de waterbeheersing in de polders. Hiervoor zijn ook opvragingen in Zeeuwsch- Vlaanderen gedaan. Drs. Veronique de Tier is in de afrondende fase bezig met een studie over de timmerman. Rinus Willemsen. 30

Nehalennia | 1997 | | pagina 32