En dat geloven we maar al te graag. Hij hoeft zich immers nergens zorgen om te maken. Hij brengt zijn dagen door met het eten klaar maken. En verder zit hij in z'n bloementuin. Uitgebreid bezingt hij zijn bloementuin, met alle bloemenpracht en praal. Dit is werkelijk een heel mooi lied. Niet alleen vanwege de melodie, maar ook door de opsomming van de bloemennamen in het dialect. Dit lied doet denken aan de Zuid-Bevelandse bloemendijken en de polderhuisjes met de eenvoudige siertuintjes voor de deur. Gelukkig dat Bei een handige buurman heeft. Die Piet, dat is een echte knutselaar, die zijn vrije tijd in het schuurtje doorbrengt met zagen, boren en spijkeren. Maar Piet is ook een sociaal mens, die voor heel de buurt gereed staat. Zeg Piet, m'n waéterkraéne bluufmè drupen D 'r zit een veugel in m 'n kachelpupe Kiek impersant is even op m 'n dek Ik een rotte plekke in m 'n overstek Wil je m 'n bal is uut de gote langen En naê de mirg m'n schilderie opangen? M'n wasmesien dat kriek nie an de gank Toe Piet, kom êêst bie mien, m 'n keukentje stae blank. Met humor, zelfspot over de Zeeuwse zuinigheid en de nuchtere aanpak van de Zuid-Bevelanders zingt Bei Cok zijn tweede CD vol. Er is bij deze geslaagde schijf ook een tekstboekje verkrijgbaar. Dit alles is te koop bij de Zeeuwse muziekhandel en bij de zanger, die zelf ook zijn teksten en muziek schreef. Achterankommertjes Net op tijd om te vermelden in deze Nehalennia, verscheen bij de uitgeverij Van Velzen te Krabbendijke de bundel Achterankommertjeseveneens geschreven door Bei Cok. Het boekje bevat vijftien korte verhalen, geheel geschreven in het dialect van oostelijk Zuid-Beveland en is met zwart-wit illustraties verluchtigd. Aardig om te lezen, maar ook eens hardop voor te lezen. In de volgende Nehalennia komen we hierop terug. Het boekje is te koop voor 14,95 in de boekhandel en bij de schrijver: Bei Cok, Pasteurstraat 1 4416 EB Kruiningen. Tel: 0113-382027. Omèr de Wilde uit Clinge zond ons een bundel spreuken en gezegden uit vroeger tijden onder de titel 'Zet o vrilo mor op samengesteld door Irène van Himste (juli 1997). Hartelijk dank voor deze aanwinst. We zullen er ons voordeel mee doen. Zijn er nog meer Zeeuwen die plaatselijke woordenlijsten aanleggen? Rinus Willemsen Nagekomen Bijeenkomst dialect De werkgroep Film, Media en Communicatie van het Zeeuwsch Genootschap organiseert op 4 november a.s. een bijeenkomst in huize 's- Hertogenbosch, Vlasmarkt51 te Middelburg. Drs. ing. C. Martens, voorzitter Zeeuwsche Vereeniging, houdt een inleiding over het Zeeuws dialect. De heer A.P.J. Oosterling, bekend om zijn goed verzorgde muzikale uitvoeringen, luistert de bijeenkomst op met een voordracht in het Zeeuws. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. 41

Nehalennia | 1997 | | pagina 43