De heer Uijl uit Zeels, die voor Tholen invult, schrijft ons, dat een pootmosse de aanduiding was voor een sufferd. Mw H. A. Blom - Schaleven uit Renesse had een goede informant gevonden. Ze geeft ons de volgende aanvullingen over de vorige vragenlijst:fc>//e zilvermeeuw, lieuwe scholekster, koleiers eieren van de zilvermeeuw, paerewachtertje witte kwikstaart, koeiewachtyertje gele kwikstaart. Mw R. Borm - van de Walle (Hulst) geeft een andere naam door voor waterhoentje: dukelhoender. De heer Ed Steijns uit Kloosterzande schreef onder zijn vragenlijst nog de volgende verzameling vogelnamen: zêêveugel zeemeeuw, klamper torenvalk, ook andere roofvogels, poelepietoan parelhoen, vriesgans kolgans, ook grauwe gans, wildênders wilde eenden, 'n piel een eend, pielekes jonge eendjes, woateróender waterhoen en een mjèrkoel meerkoet. De heer Omèr de Wilde uit Clinge, wees ons terecht op een foutieve schrijfwijze van leeuwerik in zijn dialect: liwerik en niet lieweruk (Zie Nehalennia no 110, blz 47). Verder noemt hij de volgende vogels op: tettelduid tortelduif, zwolm, zwalm zwaluw, klamper kiekendief, karrekiet karkiet, 'oender kip, pielepietaon parelhoen, tsjiepken kuiken, pielen eenden, fiezan fazant en valduif voor wilde duif. Tot slot vermelden we de bijdrage van de heer P. Vroegindeweij, die voor Middelhamis een vragenlijst uitgebreid invulde. Uit zijn aanvulling op de vragen en antwoorden noemen we 'n Deen een wilde zwaan, koop bruine kiekendief, waeterkipje waterhoen, wouduve houtduif, koekeroe een in een kooi gehouden tortelduif, 'n katuul een kerkuil en 'n kantleeuwerik is de benaming voor de veldleeuwerik, maar ook voor de graspieper.Tot zover de verwerking van de vragenlijst over de vogel in ons gebied. Reacties in de vorm van aanvullingen of correcties zijn altijd welkom. Rinus Willemsen REGEN De sprêêuwen hao vergaderieng Op 't natgeregende dek Ze zoeke 'n verklaering Voor 'et zunne verstek Zouwe ze wel bluuve De zeumer was zo kort 't Wordt leeg al in de ruuve Ze wille mar liever vort De regen bluuft mar valle D 'r veren binne nat Daer zitte ze mit z 'n allen En kwettere mar wat In dan.ineens 'n vleugelslag Weg bin de sprêêuwen.die regendag D. K. Soldaat-Poortvliet 44

Nehalennia | 1997 | | pagina 46