Een Zeeuwse middag in een afgeladen Mondragon te Zierikzee verschenen eerder in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Door de streektaalcommissie van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland werd op zaterdag 8 november 1997 een Zeeuwse middag georganiseerd. Dit ter gelegenheid van de presentatie van een bundel verhalen van de helaas te vroeg overleden Ad Leijdekkers. Het was naast deze presentatie een ware hulde aan het gebruik van het dialect. Een optreden van de al wat oudere dames Zeijler-de Vin en Zwart-Boonman, die op voortreffelijke wijze lieten zien wat improvisatietalent vermag als de techniek het laat afweten opende de middag. De kinderen van het koor 'Jom Jom' lieten in een gevarieerd optreden onder leiding van Marco van 't Hoff horen dat al spreken ze dan mischien niet allen dagelijks dialect, ze het voortreffelijk konden zingen. Aan Burgemeester Asselbergs de eer, hoewel Brabander van geboorte, maar reeds vele jaren woonachtig in Zeeland, het eerste exemplaar van de bundel Leuke diengen vö de ménsen te overhandigen aan mw. Leijdekkers. Hij deed dit, door ter inleiding nogmaals de rede uit te spreken gehouden bij het uitreiken van de Cultuurprijs 1995 van de serviceclub Kiwanis aan Ad Leijdekkers. Een duidelijk geëmotioneerde Jopie Leijdekkers dankte allen die aan de totstandkoming van de bundel hadden meegewerkt. Het boek zelf is een verzameling verhalen en gedichten door Ad Leijdekkers gepubliceerd onder het pseudoniem Arjaon. Deze Arjaon schreef een eigen vorm van dialect; kenners weten dat dit soms leidde tot vermakelijke conflicten met een andere Arjaon - de helaas ook reeds overleden dr. De Vin, de kenner van de schrijfwijze van het Schouws dialect. In de bundel Tussen Holland en Vlaanderen uitgegeven door onze vereniging komen enkele ook in deze nieuwe bundel opgenomen verhalen voor. Trouwens alle gedichten en verhalen 44 Na de pauze een optreden van de dialectgroep 'Kant'ooi': een bonte verzameling liedjes, conferences en sketches in een voortreffelijk dialect. Tot besluit werd staande 't Schouwse Volkslied gezongen. Zolang op een manier zoals op deze middag met het dialect wordt omgegaan hoeven we ons geen zorgen te maken over het verdwijnen ervan. Alle hulde. Bas Oele Adres en telefoonnummer penningmeester Door een niet te vermijden toevalligheid is de naam en het adres van de penningmeester van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek sterk gelijkend op een in de gids direct in de buurt staande vermelding. Met name rond de organisatie van de afgelopen Dialectdag is hierdoor wat overlast ontstaan. Daarom hier de juiste tenaamstelling: J.L. Murre, Kuipers-

Nehalennia | 1997 | | pagina 46