VERSLAG VAN EEN BEZOEKER AAN DE DIALECTDAG 1997 J.A. Klop 'Een bolus bie de koffie!!!' Dat is het begin van deze dag, waaraan ieder spontaan meedoet. In de ene hand de bolus en in de andere hand de koffie. Een leuke begroeting zonder al te veel handen drukken, want beide handen zijn immers bezet, maar daardoor niet minder hartelijk. 'Een kenmerk van deze dag. Maar hoe gezellig ook, we zijn hier niet alleen voor de gezelligheid. De zakelijke kanten van deze bijeenkomst moeten ook besproken worden. Zoals een goed voorzitter betaamt, weet hij de menigte op tijd de zaal in te krijgen. Goed om als toehoorder op te merken dat over de agendapunten geen oeverloze discussies nodig zijn. Vervolgens kwamen diverse sprekers aan het woord, tot zelfs tweetalige toe, maar zeker niet onverdienstelijk, dit temeer wanneer er naar alle waarschijnlijkheid financiële verhogingen in het vooruitzicht worden gesteld. Het wetenschappelijk gedeelte werd ingevuld door dhr. P.J.A. Bakkes die zijn Limburgse dialect wetenschappelijk benadert met soms typische overeenkomsten met het Zeeuws, maar die in het Limburgse anders beklemtoond worden. Indrukwekkend is het pleidooi het dialect in z'n geheel te gebruiken waar het past, en zeker te bewaren voor het nageslacht. Daarna de zeer gezellige en goed verzorgde maaltijd. Zo maar tussen mensen uit andere delen van de provincie te zitten is een leuke ervaring, maar ook hier kwam een eind aan. In het middaggedeelte, totaal verschillend van de morgen, traden diverse artiesten op. Dit optreden, hetzij beroeps of amateurs, is mijns inziens goed bevallen. Al met al kunnen wij terugzien op een zeer geslaagde dag. Wij hopen dat wij het volgend jaar weer met groten getale bij elkaar mogen komen om de Dialectdag op 17 oktober 1998 weer te beleven. 42

Nehalennia | 1997 | | pagina 44