Wethouder P. Weemoes van Gemeente Hulst reikt de oorkonde uit aan Piet Scheerders in het Stadhuis van Hulst op 20 december!997 In zijn dankwoord zei Piet, dat Hulst nu eigenlijk ook een Ambrasplein zou moeten creëren, ter ere van de volkskunst. Piet Scheerders kreeg de cultuurprijs vanwege zijn verdiensten voor Ambras, de groep die met pakkende en vaak humoristische liedjes een promotiegroep is voor de hele streek. Verder is hij voorvechter voor het project School en Dialect en heeft hij al een tiental jaren een rubriek over volkskunst in de zaterdagkrant van De Stem. Volksverhalen in Hengstdijk De kleurrijke verlichte ramen van de kerk zorgden voor een speciale kerstsfeer toen op zaterdagavond 20 december in het Jagershuis te Hengstdijk de vertelavond begon. Drie vertellers trokken een volle zaal. Geert Ottens uit Koewacht verzorgde de muzikale omlijsting. De spelers van de toneelgroep De Scheldegalm zorgden voor vuurpotten, geluid en belichting. Niet alleen daardoor, maar ook door het late aanvangsuur, 22.00 uur, was deze avond een speciale belevenis. De talrijke toehoorders luisterden naar verhalen van William Asselman, Ed Steijns en Marian Dankaart-van Geersdaele. Van bij ons Op vrijdag 16 januari was het weer druk in de grote zaal van het cultureel centrum Den Dullaert. De jaarlijkse streekavond Van Bij Ons was een groot succes. De vaste presentator Frans de Schepper amuseerde het talrijke publiek, evenals de volksmuziekgroep Ambras en verhalenverteller Ed Steijns. Er was ook volop muziek: Kees Polfliet debuteerde als solist op zijn cornet, begeleid door Piet Leenhouts en de groep Musical Exchange kwam met dansende en zingende kinderen op de planken. Ook het gemengd koor Terra Sancta uit Lams waarde oogstte veel succes. Minnie van der Meulen uit Sas van Gent speelde vaardig op haar accordeon en de toneelgroep Siesa uit Sas van Gent boeide het publiek met een zeer goed gespeelde éénakter. Terecht hoorden we na afloop een langdurig 25

Nehalennia | 1998 | | pagina 27