QR| 15.05.98 april verschijnt, maken we wat dat betreft overigens geen gekke start: hoogstwaarschijnlijk (als hij er tijd voor heeft) levert de bekende radiojoumalist-met- Thoolse-roots Kees Slager een artikel in. Verder in het aprilnummer: de mening van 'drie wiezen uut 't óóstenover de streektaal-revival in Oost-Nederland, een verslag van een originele boerenverkoping van landbouwgrond in Serooskerke, van alles over de presentatie van Noeeen verhaal van Lou Vleugelhof, een foto reportage van Peter Verdurmen, die een ploegje Zeeuws-Vlaamse Schelde- werknemers een dag lang met camera en kladblok heeft gevolgd en nog veel meer. Een abonnement op Noe (vier nummers en 'n Nieuwsbrief, in '98 drie nummers en 'n Nieuwsbrief) kost ƒ25,-. Aanmelden kan door een kaartje te sturen naar Noe Ritthemsestraat 14, 4388 JR Oost-Souburg, of door te bellen: (0118) 461364. Losse nummers liggen bij vele Zeeuwse boekhandels voor f 9,- per stuk. 'n Zeeuwse site In navolging van onder meer Drente, Groningen en Twente heeft nu ook Zeeland een heuse 'streektaalsite' op het Internet. De 'Zeêuwse taelsite' is een project van ondergetekende, onder meer werkzaam als redacteur van het Supplement op het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Op de internetpagina's vindt u informatie over en afleveringen van de streektaalrubrieken 'Bèl, bèl' (PZC) en 'Walchers Plat' (De Faam/Vlissinger) en wetenswaardigheden over het tijdschrift Noede activiteiten van de kersverse Stichting Zuudwest 7 en natuurlijk van alles over het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten. Nu al wordt een en ander opgeluisterd door een aantal illustraties en het is de bedoeling dat de 'Zeêuwse taelsite' binnenkort gaat praten! In het Zeeuws dus. Er wordt gedacht aan wat gesproken fragmentjes uit het woordenboek en misschien wat korte Zeeuwse gedichten. Er wordt nog hard gewerkt aan de 'Zeêuwse taelsite', maar ook nu al is 'n bezoekje, voor wie een internet-aansluiting heeft natuurlijk, de moeite waard. Het adres ishttp//peoplezeelandnetnl/evenhuis Marco Evenhuis Brieven aan de toekomst, 15 mei 1998 Heeft u ook zoveel vragen over het dagelijks leven van uw voorouders? Wat voor kleding droegen zij? Hoe hadden zij hun huis ingericht? Wat aten ze? Met wie hadden ze allemaal contact? Hoe stonden zij in het leven? Geloofden ze in God? Wat voor werk deden zij eigenlijk? Het antwoord op deze vragen is vaak maar heel lastig te vinden. Juist over die gewone en vanzelfsprekende zaken is vaak maar heel weinig bronnenmateriaal overgeleverd. En we weten al helemaal weinig over hoe gewone mensen destijds hun dagelijkse ervaringen beleefd hebben. Wanneer toekomstige onderzoekers het dagelijks leven anno 1998 willen beschrijven, dan zullen zij met vergelijkbare problemen te stellen krijgen. Behalve als wij daar nu iets aan doen. Daarom zal op vrijdag 15 mei 1998 aan alle Nederlanders gevraagd worden een brief te schrijven aan de toekomst. Brieven aan de toekomst is een project zoals dat in Nederland nog nooit vertoond is. Vergelijkbare projecten in Zweden en Denemarken leverden vele duizenden brieven op. In hun brief aan de toekomst zullen zoveel mogelijk 29

Nehalennia | 1998 | | pagina 31