tie over 'De Arne en het Arnemuidsche voetpad', vergezeld van een fraaie, in kleuren, gedrukte kaart. In het Archief 1936 treffen we een verhandeling aan over 'De houtzaagmolens bij Nieuwland', ook weer voor zien van een kaart en ver schillende afbeeldingen. In 1937 verschijnt 'De gerechtsplaatsen van Mid delburg' en in 1942 een gestencilde uitgave welke hij samen met A. Buijs 'Sint Joosland in 1930, van den dijk gezien'. schreef over de 'Geschie denis van den Oranjepolder en van den voormaligen Nieuwen Oranjepolder met omgeving in de gemeente Arnemuiden'. Zijn laatste artikel heeft Polderdijk samen met dr. W.S. Unger geschreven over 'De Middelburgsche Polder 1644-1944' Archief 1943). De begraafplaats van Welzinge herontdekt Tijdens graafwerkzaamheden bij de aanleg van een bermsloot langs de nieuwe provinciale weg Middelburg-Zuid naar het Sloegebied werd in 1976 in de Welzingepolder een aantal menselijke skeletten gevonden behorende tot de oude begraafplaats van het vroegere dorp Welzinge. Interessant was de vondst van een grote grape met daarin resten van kinderbotjes. Stellig betreft het hier een zogenaamde 'kinderpot', waarin vroeger aan de rand van het kerkhof, in de ongewijde grond, de doodgeboren en dus niet gedoopte kinderen werden begraven. In Zeeland zijn dergelijke kinderpotten ook aangetroffen te Sint-Anna ter Muiden bij Sluis. De vondst is gemeld aan de provinciaal archeoloog door de technisch ambte- -mw ■^888E5 naar van de Provinciale Jr Boonman. Ter plaatse werd nog een verder onderzoek ingesteld: 'In het slootprofiel waren, gemarkeerd door puin, de aanzetten van een terpje te onderscheiden. De begra ving bevindt zich in het terpje, waarbij drie *BT^^^B niveaus zijn op te merken. Jjf® De ondiepst liggende geraamten werden aange troffen direct onder de De op de voormalige begraafplaats van Welzinge gevonden kinderpot. 20

Nehalennia | 1999 | | pagina 22