EXCURSIE NAAR ZEEUWSCH-VLAANDEREN OP ZATERDAG 5 JUNI 1999 C. J. Klap Onder een lucht die niet veel goeds voorspelt, vertrekken we om kwart voor negen met de veerboot naar Breskens. Daar wacht de heer Willemsen op ons en na een hartelijk welkom brengt de gereed staande bus ons naar Biervliet. Onderweg krijgen we allerlei informatie over de streek. De dreigende lucht ontlaadt zich in een fikse regenbui, zodat we met paraplu's gewapend naar ons eerste object gaan: de Nederlands Hervormde kerk. Daar worden we verwelkomd met koffie en een bolus. De kerk is het oudste gebouw van Biervliet, voltooid in 1659. Ds. W. Meeuse vertelt een en ander over de kerk. Zeer bekend zijn de drie gebrandschilderde ramen, die tijdens de oorlog goed verpakt zijn opgeslagen in de Limburgse grotten. Nadat de predikant en een van de deelnemers aan de excursie het orgel heb ben bespeeld, vervolgen we onze reis. Het is inmiddels droog! En het wordt in de loop van de dag steeds beter. We bezoeken eerst het tunnelcentrum in Terneuzen, waar een uitvoerige en overzichtelijke uitleg volgt; daarna bekijken we de werkzaamheden ter plaatse. Het is een gigantisch karwei, dat de 'over kanten' hopelijk in 2003 zal verbinden met een 6,6 km lange tunnel. Van hieruit rijden we naar Groede, waar de lunch klaar staat in het huis theater 'De twee duiven'. De eigenaar Adrie Oosterling heeft ons op een zeer prettige manier bezig gehouden met zijn liedjes, anekdotes enzo voort. Door ons enthou siasme zag hij kans ons een half uur te laat op ons volgend adres te laten arriveren: het Belfort in Sluis. Hier worden we welkom geheten door burgemeester C. van Liere, die al snel over- gaat op de 'Bruse taele'. Na een uitleg over en een bezichtiging van dit fraaie bouwwerk, genieten we voor de tweede keer deze dag van koffie en een bolus. Daarna rijden we terug naar Breskens, waar we in het restaurant bij de veerhaven het diner gebrui ken. Tot slot van deze excursie worden de chauffeur van de bus en de heer Willemsen hartelijk bedankt, de laatste voor zijn uitstekende organisatie en kundige begeleiding. Goes, juni 1999 25

Nehalennia | 1999 | | pagina 27