Tektuusg'óöre Dat heb ik thuis gehoord Eitenoeélemileginpiene? Heeft hij nu helemaal geen pijn Aawenneedasnoe Ach welnee, dat is nu Moejemineè? Moet je mij hebben Tekkallisgete Dat heb ik al eens gegeten Eijieumal? Lèmiskieke Heb je hem al? Laat mij eens kijken Zebbenumgat Ze hebben hem gehad Kweetnieóekkerkomme Ik weet niet hoe ik er kom Limèkettalanka Laat maar, ik heb het al lang (al) Eiteneiersbiezun Heeft hij eieren bij zich? Kebbe'onger Ik heb honger Zummunderan'ange? Zullen we eraan hangen? Pakkunpaereaore Pak een paar andere Littenonttere venuut Laat de hond er even uut Mostattemoein? Moest dat er nu in? Wastèternoeweer Wat staat er nu weer? Assumdemoemèruut'èle! Als ze hem er nu maar uithalen! 'Oemoemenoedoe? Hoe moeten we het nu doen? Kantoknie'ellepe Ik ik ook niet helpen? Ik kan er ook niets aan doen Bèjienoeglatsot? Ben je nu glad zot? Ben je nu helemaal gek? Noebinkdadiengkwiet Nu ben ik dat ding kwijt Bluufteruut! Blijf eruit! Keslèmeenieuwerrepelsgete Ik heb sla met nieuwe aardappelen gegeten Lèssenoemaotuus Laat ze nu maar thuis Noemoejopp'ouwe! Nu moetje ophouden, stoppen!! Menêêr Rotte uut Schuddebeurs berichtte ons, dat ie d'r ook we kènn'nde en die stier'nde twêê vel letjes. 'Ier komm'n ze, mao de betêêkenis kunn'n me d'r nii biegev'n, wan die was t'r ni: Eitenoeelemèleginpiene Mójemineè? Lètuunontevenuut Oemottatnoe? Noebinkdatdiengkwiet Kèslaemeeniewearpelseg'te Kènsiksinuus Lamawantketalanka Jijtutofjijtnie Aerpelseenenjuun W atisternoe weer? 'Kwetalanka Noemojop'ouwe 'Kebb'onger 'kenmeeranmen'ööd Tekkalisgète Pakkunpaeraore Mostatturnoein? Binjienoegladzat Noemöjeopouwe Möjedurmèregevroeguut? Zoujetouweajetaootö? Eitunaiersbiezum? Maikuteseatjetuuteit? Laemenoematuus Oemoementnoedoe? Bluufteruut Amendatnoeisdoe 'Képieneme'ööd 't Is duudelik: bie menêêr Rotte en menêêr Van den Berge staon dikkels dezelde zinn'n en da kan nii toevallig ziin. 'Oe kan da? Is t 'r vroeger al 's zöóiets op schrift gezet of komm'n die zinn'n meschien van 'n spil? Wie weet da? Bedankt voo alle reacties. 50

Nehalennia | 1999 | | pagina 52