Anders Menêêr Bierens uut Lewedurp schreef dat 'r iets nie goed stoeng in Nehalennia 121, biz 46. Da zou moet'n ziin: frikkedillebuurte. Proenkstikk'n Bei Cok 'ei wee 'n CD gemaokt. Die 'êêt Proenkstikk'n. Proficiat Bei. Die is te koop bie'm zelf. Pasteurstraat 1, 4416 EB Kruiningen. 't Is de moeite wèèrd. Van dien CD laot'n me 'n prachtige tekst overkomm'n: 'Ik zou zo graag een stiksje nog is over willen doen!' Wor je 'n dagje ouwer, dienk je dikkels t'rug An d'in vroeger tied gebeurde diengen Gepasseerde jaêren kommen wee verbie Die zie je in je herinneriengen Je werk, je maats, je ouwers kommen t'rug wee voe je gêêst Je schooltied, je vrie-aooge en je trouwen Geluk, mè ok ellende, die beleef je wee opnieuw En toch bleef je d'r steeds de moed in ouwen. Refrein: Ik zou zo graag een stiksje nog is over willen doen En zo mè even Opnieuw beleven De móóiste óógenblikken uut d'n tied van toen Die zou ik nog zo graag is over willen doen. Eêl vee móóie jaêren goengen d'r verbie Mè ok ziekt' en tegenslag mie vlaêgen Waêtersnööd en oorlog bleef oans nie bespaèrd Dl èn me in et leste schoft van 't leven an-eland En zien me zachjes oanze zunne zienken Naê 't wel en wee dat een ieder van oans ei beleefd Bin me geneigd om bie oans zelf te dienken: Refrein. Raodio In de vorige Nehalennia stoeng 't ook a: Bei Cok is op de raodio. Ielke êêste en dèrde woensdag van de maond is Bei te beluuster'n op de lokaole zender Raodio Goes. Om êên uure. De 'er'aolieng is op zaoterdag daonao om 'alf zesse. Internet Bei Cok is ook te vinn'n op Internet. Wa zegg'n judder daovan? 'Ier komm'n d'adressen: http://www.onszeeland.comBoeken/VV/Boeken VV1 .html http://www.reimerswaal.nl http://people.zeelandnet.nl/vdbremen/strk/strkavnn.htm http://people.zeelandnet.nl/vdebremen/strk/strkzeen.htm http://people.zeelandnet.nl/vdbremen/strk/zeel/pers/p922zee2htm 51

Nehalennia | 1999 | | pagina 53