formulieren. De nominatiecommissie is bevoegd zelf titels aan de nominatie toe te voegen. De nominatie sluit op 1 maart 2000. 8. Publicaties van leden van de jury en nominatiecommissie zijn uitgesloten van nominatie. 9. Onder de inzenders van de prijswinnende nominaties wordt een boekenbon verloot. Een aantal bekende historisch-deskundigen heeft zich bereid verklaard in de jury zitting te nemen: prof. dr. J.C.H. Blom (voorzitter Koninklijk Nederlands Historisch Genootschap; als juryvoorzitter); prof. dr. W.W. Mijnhardt (hoogleraar Nieuwe Geschiedenis Universiteit Utrecht; als vertegenwoordiger van de Nederlandse universiteiten); prof. dr. L. Francois (hoogleraar Nieuwste Geschiedenis Universiteit Gent; als vertegenwoordiger van de Vlaamse universiteiten); mw. dr. J.C. Dekker (lid bestuur Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen); drs. A.P. de Klerk (consulent regionale geschiedbeoefening Zeeland); H. Uil (gemeentearchivaris Schouwen- Duiveland en lid bestuur Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland); Kees Slager (journalist-publicist). De nominatiecommissie is als volgt samengesteld: namens het Kon. Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen ir. A.J. Beenhakker, mw. W.B. van den Bout en drs. L.R. Priester; en namens de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland drs. R.M. van Dierendonck, drs. R.L. Koops, dr. A.M.J. de Kraker en dhr. H. Uil, archivaris van de Gemeente Schouwen-Duiveland. Ingesloten bij deze aflevering van Nehalennia vindt u een nominatieformulier. Het aantal nominaties per persoon is onbeperkt. Nominatieformulieren zijn in ruime voorraad aanwezig bij de Zeeuwse archiefdiensten, de Zeeuwse Bibliotheek en de openbare bibliotheken. Ingevulde formulieren kunnen worden gezonden naar de consulent regionale geschiedbeoefening Zeeland (p/a Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg). Ook op Internet (http://www.zeeuwsarchief.nl/ verenigingen/wha/jacobcats.htm) is het nominatieformulier te vinden, dat per e-mail kan worden verstuurd naar: info@zeeuwsarchief.nl. Het is te hopen dat de tweede uitgave van de Lijst van leemten snel veroudert, de historische onderzoeksprojecten ter hand worden genomen en er overvloedig genomineerd wordt voor de Jacob Catsprijs. Hoewel de afgelopen jaren genoeg grotere en kleinere studies zijn verschenen, valt er nog steeds veel te onderzoeken over de geschiedenis van Zeeland. Noten 1Historisch onderzoek over Zeeland. Lijst van leemten. Samenstelling en redactie: Erik van der Doe, Liesbeth van der Doe- van der Geest, Marie-Anne van de Griek; Uitgave: Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en Werkgroep Wetenschappelijke Geschiedschrijving Zeeland van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland (Middelburg 1999). 2. 'Lijst van leemten in het historisch onderzoek over Zeeland'. Uitgave: Werkgroep Historie en Archeologie, in: Archief. Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen 1984, p. xxv-xxxix; verspreid als overdruk. 16

Nehalennia | 1999 | | pagina 18