MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE TENTOONSTELLINGEN Zeeuws Archief open op 4 januari 2000 De studiezalen van het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg, het Gemeentearchief Middelburg en het Gemeentearchief Veere zijn nog gesloten tot en met december 1999, in verband met de verhuizing van de gefuseerde archieven naar het Hofplein in Middelburg. Het nieuwe 'Zeeuws Archief opent op dinsdag 4 januari 2000 de deuren voor het publiek. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. 'De Tuin van Zeeland' in het Zeeuws Museum Tot en met 16 januari 2000 is de tentoonstelling 'De Tuin van Zeeland, tuinen en buitenplaatsen op Walcheren in de 17e en 18e eeuw' te zien in het Zeeuws Museum in de Abdij van Middelburg. De expositie besteedt aandacht aan geschiedenis, ontwikkeling en bewoning; geselecteerde tekeningen en plattegronden illustreren de rijkdom van de 'Tuin van Zeeland'. Voor de Tweede Wereldoorlog was Walcheren bekend als de 'Tuin van Zeeland'. Al voor de 16de eeuw telde het eiland kastelen en tal van ridderlijke hofsteden. Ook enkele abdijen, zoals die van Middelburg en Rijnsburg, bezaten er buitenverblijven. In de 16de eeuw verrezen de eerste particuliere zomerverblijven, met tuinen in renaissancestijl. Een eeuw later was het aantal explosief gegroeid; eind 18de eeuw trad wegens de economische neergang een periode van achteruitgang in. Een relatief gering aantal Walcherse buitens bleef voor sloop behoed. 30

Nehalennia | 1999 | | pagina 32