MEDEDELINGEN VAN DE WERKGROEP HISTORIE EN ARCHEOLOGIE Een afscheid Na 25 jaar verdwijnt voorgoed ons adres uit het colofon van Nehalennia. Met ingang van de nieu we jaargang dient u zich voor losse nummers, oude jaargangen en andere publicaties van de Werkgroep Historie en Archeologie te wenden tot mw. A. van Waarden-Koets, Zeeuws Archief, Hofplein 16, Postbus 70, 4330 AB Middelburg. De uitgaven van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek zijn voortaan verkrijgbaar bij de heer J. van Sluis, Esdoomstraat 14, 4306 AH te Nieuwerkerk. We hebben met intens genoegen al uw telefoontjes en brieven met vragen en bestellingen verwerkt, maar aan alles komt een eind. Nu we wat ouder gaan worden, willen we het ook wat dit betreft wat rustiger aan gaan doen. We blijven wel via de redactie voor Nehalennia werkzaam. Met onze har telijke dank. Koos en Bas Oele Algemene ledenvergadering Op vrijdag 14 april 2000 vindt de algemene ledenvergadering van de Werkgroep plaats. De stuk ken voor de vergadering zijn bij deze Nehalennia ingesloten. De vergadering begint om 13.00 uur in de filmzaal van de Provincie Zeeland in het Roosevelt Study Center te Middelburg, waarna de hierna aangekondigde themamiddag zal worden gehouden. Themamiddag "Zeeland in de kunst" Op vrijdagmiddag 14 april 2000 organiseren de Werkgroep Historie en Archeologie en de Werkgroep Kunstgeschiedenis gezamenlijk een themamiddag onder de titel "Zeeland in de kunst". Tijdens deze middag zullen drie sprekers een lezing houden. Mevrouw drs. K. Zonnevylle-Heyning, kunsthistorica en conservator kunst, kunstnijverheid en his torische voorwerpen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, spreekt over de collecties van het Zeeuwsch Genootschap in haar lezing getiteld 'Kunst of Konst: de collecties van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen'. De heer drs. P. de Ruiter, univer sitair docent kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit te Groningen, houdt een lezing over de uit Middelburg afkomstige prof. dr. A.M. Hammacher, tot 1963 directeur van het Kröller-Mülller Museum. De heer De Ruiter gaat in op de jeugd van Hammacher in Middelburg, zijn kennismaking met de kunst en zijn contacten met Zeeuwse kunstenaars. De derde spreker is de heer Th. Laurentius, kunsthandelaar te Voorschoten, die aan de hand van onder meer voorbeelden uit de 'Zelandia Illustrata', de historisch-topografische atlas van het Zeeuwsch Genootschap, zal ingaan op verschillende druktechnieken. De themamiddag vindt plaats op vrijdag 14 april 2000 om 14.00 uur in de filmzaal van de Provincie Zeeland in het Roosevelt Study Center, Abdij 9 te Middelburg. De zaal is vanaf 13.30 uur open. De middag is voor alle belangstellenden vrij toegankelijk. Bundel ter nagedachtenis van Hein Kluiver Bij aflevering 121 (lente 1999) van Nehalennia trof u een mededeling aan omtrent een samen te stellen bundel over de in december 1998 overleden voorzitter van de Werkgroep Historie en Archeologie, vice-voorzitter van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek en hoofdcon servator van het Genootschap Hein Kluiver, alsook een formulier waarop u kon intekenen op de bundel en kenbaar kon maken een gift ten behoeve van de uitgave te willen doen. 50

Nehalennia | 2000 | | pagina 54