MEDEDELINGEN VAN DE ZEEUWSCHE VEREENING VOOR DIALECTONDERZOEK De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek bleek millenniumbestendig te zijn. De afgelo pen maanden ontvingen we goede berichten. Engel Reinhoudt stuurde evenals Jopie Meerman- Ottevanger een keurige nieuwjaarswens in het dialect. 'Wil jie d'r alsjeblief oppasse da m'n in de kommende tied nie ondersneeuwe?' vroeg Jan Zwemer op z'n nieuwjaarskaart. Wou Jan nu wel of geen sneeuw hebben? Of bedoelde hij dat we ervoor moeten waken dat we als dialectsprekers niet het onderspit delven? We houden het op het laatste. Hartelijk dank voor alle goede wensen. Het bestuur ging daarom gesterkt door Jans advies, intensief aan het werk met allerlei voorbereidingen voor de erkenning van het Zeeuws als streektaal binnen Europa. Op deze manier is de nabije en ver dere toekomst verzekerd. W. Vaarzon Morel vertelt We kregen heel veel reacties binnen op de bundel die eind vorig jaar verscheen onder de titel 'W. Vaarzon Morel vertelt'. En daar zijn we als vereniging best wel trots op. We hebben met deze uit gave echt wel in de roos geschoten. De oplage was beperkt, daarom werd er vlug van de ene naar de andere gebeld. Dat kwam ook omdat er in de pers veel aandacht is besteed. Wie nog geen boek je heeft en er toch snel nog eentje wil hebben, doet er goed aan dit vlug te regelen. Door ƒ9,75 over te maken op giro 183 570 ten name van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek te Nieuwerkerk, ontvangt u binnen een paar dagen het prettig leesbare boekje. Jan Versluis vertelt Ons ijverig bestuurslid voor Schouwen-Duiveland, Jan Versluis uit Nieuwerkerk, was op vrijdag 7 januari te horen op de lokale omroep. En Jan had daar heel wat te vertellen. Vooral over onze ver eniging. Over de activiteiten, vooral de vertelavonden die overal in de provincie en op Goeree- Overflakkee worden georganiseerd en de uitgave vorig jaar van de CD-rom. Daardoor heeft onze vereniging zich in de kijker gespeeld, want nergens ter wereld is er zo'n belangrijk en waardevol cultuurmonument op een eigentijdse manier op de markt gebracht. Jan presenteerde zich hier als een echte voorvechter van het dialect en zette zijn regio prima in het zonnetje. Project 1900 - 2000 Voor het basisonderwijs in Zeeland werd een overzicht gemaakt van de veranderingen in de pro vincie die er de laatste 100 jaar zijn geweest. Elke school kreeg een CD-rom aangeboden. Ook onze Vereeniging kreeg er één, omdat we aan dit project onze medewerking hebben verleend. Zo ziet u maar, dat uw vereniging op tal van gebieden van de partij is. De Durpsfeest De volkstheatergroep 'De Scheldegalm' uit Kloosterzande bracht het afgelopen winterseizoen op tal van plaatsen De Durpsfeest op de planken, en dat altijd voor uitverkochte zalen. Het was zelfs zo erg, dat de twee voorstellingen in Axel op een paar dagen waren uitverkocht, zodat er een extra voorstelling moest worden gegeven om de honderden enthousiaste liefhebbers van de streektaal, in dit geval het Land van Hulst, niet teleur te stellen. We feliciteren deze groep van harte met dit suc ces en ook de schrijvers van het toneel, de heren George Sponselee en Ed Steijns. Een piempapoemtje Ja, dat kennen we allemaal. Maar wist u dat ze dat beestje in het zuiden van Vlaanderen een hemel- 52

Nehalennia | 2000 | | pagina 56