beestje noemden? En in het noorden van Frankrijk een paupauwtje? En in het Land van Hulst een pietemelletje. En verder in Oost-Vlaanderen ook. Dat zagen we allemaal in een nieuw boek, want eind december van het vorig jaar presenteerden Tinke de Pauw, Jacques van Keymeulen en Vicky van den Heede de jongste aflevering van het Woordenboek van de Vlaamse Dialekten. Dit boek heeft als onderwerp de land- en waterfauna. Om maar een paar onderwerpen te noemen: de vissen in de sloten en langs de kust, de kikkers, maar ook de insekten. Het is een prachtige aflevering geworden, waarmee we de redactie van het Woordenboek van de Vlaamse dialekten, oprecht van harte geluk wensen. In het boek staan ook al de benamingen die we tegenkomen in Zeeuwsch- Op zaterdag 2 oktober j.l. kwamen medewerkers van het Project Zeeuwsch-Vlaanderen in Westdorpe bijeen Tijdens deze bijeenkomst gaf drs Tineke de Pauw een presentatie van het boek over de land-en waterfauna. Vlaanderen, want de Gentse onderzoekers nemen ook altijd dat gebied mee in hun onderzoek. Het boek telt 312 bladzijden en is een aanrader voor natuurmensen. In Vlaanderen was het een geliefd cadeau tijdens de Kerstdagen. De prijs bedraagt 38,50 voor medewerkers en dat zijn er tal lozen als we de index bekijken. Gelukkig staken ook veel dialectvrienden uit Zeeuwsch-Vlaanderen een handje toe. Niet-medewerkers betalen 49,50. Storting op giro 183570 van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek, Nieuwerkerk, met vermelding Woordenboek Land- en Waterfauna en het boek wordt u zo snel mogelijk thuis gestuurd. Van Bij Ons Op zaterdag 15 januari was de jaarlijkse presentatie van dialect en volkskunst in de Dullaert in Hulst. Deze avond staat al jaren in het teken van muziek, zang, declamatie en voordracht. Het is een 53

Nehalennia | 2000 | | pagina 57