Lit me toch nie lachen zeker. Ménsen wees toch wiesder en doe je Zêêuwse aêrd is een bitje mêêr êêre an. 'k Wense je beter schap. En bin d'r ménsen, die d'r net as ik over dienken, ik oope a die tet ok is durven zén. Tot zover Bei Cok, die dit schreef, maar ook via Radio Goes bekend maakte. Bedankt Bei voor je bijdrage en inspirerende woorden. Jan Zwemer heeft ook nog steeds een dialectprogramma, en wel op zaterdagmorgen van elf tot twaalf uur. In de rubriek 'Buitengebied' van de PZC verschijnt elke woensdag een dialectbijdrage in één van de Zeeuwse dialecten. Daarin wordt veel aandacht besteed aan de vertelavonden in de provincie en de toneelstukken die in de streektalen worden opgevoerd. En dat bleken er het afgelopen seizoen een heleboel te zijn. Bekende Zeeuwen Tijdens de jaarwisseling publiceerde de PZC de uitslag van de wedstrijd: Wie was de bekendste Zeeuw de afgelopen honderd jaar? Lezers van die krant konden een lijst samenstellen door een naam in te zenden naar die krant. Bij de vrouwen bleek dat Annie M. G. Schmidt te zijn en bij de mannen de vroegere Commissaris van de Koningin, jhr. mr. A.F.C. de Casembroot. Hier vlak ach ter kwamen dr. Ha. C. M. Ghijsen, de samenstelster van ons bekende Zeeuwse woordenboek en drs. H. Eversdijk, actief lid van onze Vereeniging die trouw onze vragenlijsten invult en enige jaren zit ting had in de Stichting De Zeeuwse Taele. Een gelukswens is dus wel op z'n plaats. Wetenschappelijke Commissie De Wetenschappelijk Commissie komt vier keer per jaar bijeen en bespreekt voornamelijk de vra genlijsten die nog samengesteld worden en bekijkt de antwoorden die zijn binnengekomen. Het is altijd weer een hele klus die antwoorden te verwerken en op tijd aan te bieden bij de redac tie van Nehalennia. Zoals onze lezers wel merken, komen er bij de vragen soms vragen naar ande re namen binnen, maar ook verhaaltjes en raadseltjes. Het is de bedoeling om toch een evenwich tig beeld van de dialectontwikkelingen in de provincie en op Goeree-Overflakkee aan te bieden, daarom is het wel handig dat uw regio ook regelmatig iets aanbiedt. En graag in dialect. Als daar problemen ontstaan over de schrijfwijze, dan kunnen we daar in een gesprek altijd een oplossing voor zoeken. Bovendien... het is uw dialect. U weet hoe de uitspraak is en de regioboeken helpen u erbij als u aan het schrijven bent. Verder houdt de Wetenschappelijk Commissie zich bezig met de begeleiding van de persoon die het Supplement samenstelt. Op dit moment ligt, zoals u weet, dat werk al bijna een jaar stil, omdat er een vacature is. Redactiecommissie De Redactiecommissie vergadert ook vier keer per jaar. Tijdens deze bijeenkomsten bespreken we de teksten van het Supplement. De letters A tot en met K zijn nu daarvoor beschikbaar. We hebben hiervoor ons werkgebied in drie delen gesplitst. Voor de regio-noord hebben mw. R. Rosmolen- Murre uit Zierikzee en de heer Pau Heerschap uit Ouddorp met een aantal medewerkers/sters uit die omgeving, een gespreksmiddag georganiseerd over de letter A. Voor de regio-midden is de heer Adrie Quaak uit Kruiningen aanspreekpunt en voor de regio-zuid de heer Rinus Willemsen uit Biervliet. Inmiddels is in de gespreksgroepen de letter A in diverse regio's besproken. Op deze middagen is het onze bedoeling letter voor letter de ontwerp-tekst voor het Supplement door te nemen en dan speciaal te letten op de betekenis van het woord, de verspreiding ervan, de 55

Nehalennia | 2000 | | pagina 59