'Erfgoed al goed' Dit is de naam van een prijsvraag, georganiseerd door het samenwerkingsverband Landschapsbeheer Nederland. Doel is inzicht te krijgen in de meest waardevolle cultuurhistorische of aardkundige elementen. Deelnemers gaan op zoek naar zo'n belangrijk, maar wellicht vergeten object. Per provincie worden drie projecten genomineerd. Inlichtingen en inschrijfformulieren: Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Peter Maas Winant Halfwerk. 0113-230936. Postbus 286, 4460 AR Goes. Stichting de Zeeuwse Streekdrachten De nieuwe stichting van deze naam stelt zich o.m. tot doel een standaardwerk uit te geven over de Zeeuwse streekdrachten in de periode 1800-2000. met artikelen van algemene aard en een encyclopedisch gedeelte. Het beoogde boek zal vergezeld gaan van een CD-Rom met uitvoerig beeldmateriaal. Het initiatief werd door het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland al beloond met de Stimuleringsprijs 2000: een bedrag van 20.000 gulden. C.J.F. Klaassen overleden De redactie ontving kort voor sluitingsdatum van de kopij bericht van het overlijden van de heer C.J.F. Klaassen. De heer Klaassen, geboren in Den Helder in 1926. was een veelzijdig man. Zijn c.v. meldt de kwalificaties tandarts, luitenant ter zee 2e klasse en archeoloog. Hij toonde zich niet alleen verdienstelijk als conservator van het Zeeuwsch Genootschap, maar ook voor de Werkgroep Historie en Archeologie. Zo was hij de drijvende kracht achter de heruitgave van C.A. Rethaan Macaré's dubbele verhandeling over de bij Domburg gevonden munten, oorspronkelijk gepubliceerd in 1856 en op instigatie van de heer Klaassen verschenen in 1992 in de Zeeuwse Studiënde reeks van overdrukken verzorgd door de Werkgroep Historie en Archeologie. 26

Nehalennia | 2000 | | pagina 28