ALS. M.A. Geuze Als in 't jaar 2000 de laatste boer gesaneerd is en de laatste knotwilg weggeteerd is als dan 't zaaien gaat per wentelschroef heet dan en daarom 't boerenleven droef? Als te dier tijd de rook en damp van d'industrie zo hoog verdwijnen dat 'k ze nooit meer zie of ruik, en 't water zuiver uit riolen stroomt dan neem ik aan dat 'k heb gedroomd. Als men op Zeeland's Westerscheldebrug bij 't overrijden krijgt meer geld terug dat men op 't Oosterbrugje eerst heeft uitgeteld dan zijn we allen welgesteld. Als eens per maand de tankauto verschijnt en alle melk- diepgekoeld zolang- daarin verdwijnt en onze koeien produceren op 't ritme van muziek interesseert zich daarvoor zelfs de kleurentelevisiekliek. Als de tarwe niet langer wordt meer dan een voet en men dus alleen nog aren maaien moet, als aardgaslampen 's nachts zorgen voor 't bijkleuren van hangend fruit de zon goedkoop vervangen, is veel risico er uit. Als de maandag en de vrijdag bij het weekend zijn gekomen en de Russen in Domburg recreëren komen, en wij gaan zonnen aan de Zwarte Zee, dan valt het vrije-tijdsprobleem nog mee, Als de E.E.G. tenslotte het jaar tevoren totaliter nog werk'lijk werd geboren en alle jeugd 5 talen spreken kan weet U er alles van. Als we per eiland nog maar één gemeente vinden en één provincie in 't Zuid-Westen om het zaakje samen te binden en een regeringscrisis duurt een halfjaar mensen neemt het niet te zwaar. We zijn immers massa 's goud op de maan gaan haten zodat we geen belasting meer betalen, wat onderontwikkeld was, werd opgericht en d'Uno hield zelfs de wereldpolitiek in evenwicht. Maar bestaat er dan nog echt een boerenleven of werden w'allen in de maalstroom fijngewreven zullen de jong'ren zelfs niet weten van gemis omdat niets van vroeger meer herkenbaar is? Weineen, de plannenmakers spaarden ook natuur het volk slaapt 's morgens uit tot 9 uur, ik dwaal als boer bij 't ochtendzonnegloren moederziel alleen in 't polderland langs koren: 29

Nehalennia | 2000 | | pagina 31