Het Supplement In het voorjaar van 2000 trad de nieuwe redacteur aan. Kees Fraanje. wonend in Oud Beijerland. opgegroeid in het Land van Axel en bekend met het dialect van Zuid-Beveland. Na een vrij korte inwerkperiode is hij ijverig aan de slag gegaan. De letters A tot en J waren grotendeels gereed. Een dezer dagen zal de letter K uit zijn computer rollen. Inmiddels is er onder supervisie van de Wetenschappelijke Commissie en de Redactieraad een aantal gesprekskringen bij elkaar geweest. Die zijn werkzaam in de regio's. Eén voor Noord- Zeeland, twee voor Midden-Zeeland en één voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze gesprekskringen kijken de teksten na van de heer Fraanje, maken op- en aanmerkingen die op schrift worden gesteld en daarna naar de heer Fraanje terug gaan. Overigens is de heer Fraanje dikwijls bij deze gesprekskringen aanwezig. De gesprekskringen zijn inmiddels bezig met de letter B. Mw. R. Rosmolen - Murre uit Zierikzee voorziet de gesprekskringen van teksten met handige aanwijzingen. Voorlopig gaan we op deze weg verder en hopen zo in de loop van volgend jaar een compleet Supplement in de computer te hebben, dat snel door de drukker persklaar kan worden gemaakt. Op dit moment is dus alle aandacht gericht op het redigeren van de tekst voor het Supplement. Daarom heeft de Wetenschappelijke Commissie besloten met ingang van heden geen nieuwe vragenlijsten meer mee te zenden in Nehalennia, omdat de nieuwe antwoorden niet meer opgenomen zouden kunnen worden in de aanvulling op het Zeeuws Woordenboek. Misschien komen er in de nabije toekomst thematische lijsten, vragenlijsten over één bepaald onderwerp, bijv. allerlei ziektes, alles uit de keuken of alles uit de tuin. Daar hoort u nog van. Zie Nehalennia 127 Excursie De jaarlijkse excursie die dit jaar naar Oudenaarde en omgeving ging, was ook deze keer een groot succes. Bijna een hele bus vol en maar een klein beetje regen tijdens bezoek aan een opgravingsplaats in Ename. 's Middags was het daarentegen prachtig weer tijdens het bezoek aan het gerestaureerde Oudenaardse stadhuis en de restauratie-ateliers van oude wandkleden, 's Avonds lekker eten in Breskens aan de boot en gezellig even nababbelen schijnen traditie te worden voor de excursies. Bedankt Ad Beenhakker, je hebt het weer prima georganiseerd. Wetenschappelijk Commissie Wij ontvingen een prachtige verzameling op- en aanmerkingen op ons bekende Zeeuwse woordenboek. De ene verzameling was een uitgebreide lijst van de heer M. van Langeraad uit Hoofddorp, die nog steeds banden heeft met zijn streek: de omgeving Dreischor-Kerkwerve- Oosterland. Dus Schouws, met Duivelandse invloeden. Tegelijkertijd stuurde de heer H. Uyl uit Zeelst een bundel van gelijke inhoud over het dialect van Tholen. Op de laatste vergadering van Wetenschappelijk Commissie is besloten beide verzamelingen door de correctiegroepen te laten bewerken, zodat alles gereed wordt gemaakt om in het Supplement te worden opgenomen. Hartelijk dank. heren uit Hoofddorp en Zeelst, voor deze prachtige bijdragen. We houden ons aanbevolen voor meer van deze pakketten. Van mw. W. Maas uit Domburg ontvingen we een uitvoerige brief met woorden uit Zierikzee. We noemen als voorbeeld twee woorden: dodde klonter in je pap lurp een slap uitgegroeide plant. Verder schreef mw. Maas dat ze met plezier de A.B.C.-reeks in de PZC (woensdagbijlage) had gelezen. Zo zien we maar: het mes snijdt aan twee kanten. 32

Nehalennia | 2000 | | pagina 34