EEN JAER IS ME EEN AESEMBLAES (Ademtocht) Website De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek is sinds een maand te bezoeken op een website. Het adrespad is: go.to/zeeuwsdialect Afscheid dr. Hugo Ryckeboer Op 21 oktober nam dr. Hugo Ryckeboer afscheid van het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten. Hugo stond aan de wieg van het Woordenboek. Het is eigenlijk een beetje zijn woordenboek geworden. Twintig jaar geleden ontmoetten we hem voor de eerste keer, toen we gesprekken hadden over de Zeeuwsch-Vlaamse opname in het Woordenboek van de Vlaamse Dialecten. Hij zag dat direct helemaal zitten en dankzij zijn enthousiasme werd de Zeeuwse wens werkelijkheid. Sindsdien hebben we goede contacten met hem onderhouden. Prof. dr. Johan Taeldeman had lovende woorden voor Hugo's vakmanschap. Hugo, je bent altijd een ambachtelijke dialectoloog gebleven. Tijdens het afscheid werd een Huldeboek gepresenteerd, waarin tal van artikelen over dialectologie zijn opgenomen. De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek was bij dit afscheid vertegenwoordigd door enkele bestuursleden. Vertelcurusus Samen met de Zeeuwse Dialectverenging organiseert de stichting School en Dialect een cursus Dialectverhalen vertellen. De bedoeling is het vakmanschap van de dialectvertellers in Zeeuwsch- Vlaanderen en in de provincies Oost- en West-Vlaanderen op een nog hoger niveau te brengen. Daarvoor is de bekende verteltrainer Jan Swagermans uit Utrecht benaderd. De bedoeling is, dat circa 25 enthousiaste vertellers/sters onderling hun ervaringen uitwisselen en elkaar de kneepjes van het vak vertellen. Maar we gaan ook oefenen in de vertelkunst. De eerste bijenkomst is op 10 maart 2001 in Au Port te Philippine. Daarna is er nog een werkavond en een presentatie op 20 april in Au Port en indien er veel belangstelling is van het publiek, een extra presentaie op zondag 22 april, 's middags. De inschrijfkosten voor deze cyclus bedragen slechts 25 gulden. Dat deze prijs zo laag is gebleven, komt door een subsidie van de Provincie Zeeland. Het is dus een uitgelezen kans voor mensen die graag vertellen in dialect om in de eigen streek ervaring en vakmanschap op te doen. Bovendien kunnen cursisten onbeperkt snuffelen in de voorhanden zijnde verhalen, zodat ieder zijn horizon kan verbreden. Opgave graag door overmaking van 25 gulden op de giro van Rinus Willemsen (zie colofon), Boterzandestraat 15, 4521 AS Biervliet, onder vermelding: vertelcursus. Rinus Willemsen Bei Cok Een jaêr is me een aesemblaês In groot verband ezien De sprong ni wee een nieuwe eeuw Duur me een ommezien A iederéén z'n bessen doet Verdraêgzaêm-eid te tóónen Dan za dat ok in 't nieuwe jaêr Beslist de moeite lóónen! 45

Nehalennia | 2000 | | pagina 47