CURSUSSEN Lezing Middeleeuws Walcheren Prof. dr. P.A. Henderikx geeft op vrijdagavond 23 november een lezing over Middeleeuwse woonplaatsen op Walcheren. De lezing is georganiseerd door de afdeling Zeeland van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland (AWN). Plaats: SCEZ Archeologie, Armeniaans Schuitvlot 1, Middelburg. Aanvang: 19.30 uur. In oktober 2001 en in maart 2002 wordt voor de tweede en derde maal de cursus Wonen in een monumentenpand in de monumenten stad Middelburg georganiseerd door het Zeeuws Archief, de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Zeeuwse Volksuniversiteit. In zeven lessen van elk twee uur worden verschillende aspecten van monumentenpanden belicht. Aan de orde komen o.a. de geschiedenis van Middelburg als monumentenstad in vogelvlucht, huizenonderzoek in archieven, bouwgeschiedenis van historische panden, onderhoud en restauratie, monumentale interieurs. Docenten zijn: Peter Sijnke, Albert Meijer, Anneke van Waarden-Koets, Ad van Drunen, Aart van de Vrie, Katie Heyning en Karei Meertens. De cursus in oktober 2001 is op donderdagavond van 19.30-21.30 uur en één zaterdagmorgen. De cursus in maart 2002 is op maandagmiddag van 14.00- 16.00 uur en eveneens één zaterdagmorgen. Beide cursussen worden gegeven in het Zeeuws Archief. De cursus kost 199,99 90,75 en voor leden van de ZVU en andere kortingsgerechtigden 163,63 74,25. Inlichtingen en aanmelding geschieden via de Zeeuwse Volksuniversiteit, Spanjaardstraat 51, 4331 EP Middelburg, tel. 0118-634800, e-mail vu-zeell@csnet.nl In januari 2002 starten twee cursussen: Wat staat daar? Paleografie voor beginners en Wie waren mijn voorouders? Genealogie voor gevorderden. Als u zich bezighoudt met stamboomonderzoek of u bent geïnteresseerd in de geschiedenis van uw woonplaats of streek, dan komt u vroeg of laat in aanraking met oude archiefbronnen. Het lezen en begrijpen van oude stukken is niet zo gemakkelijk. Het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Volksuniversiteit organiseren speciaal voor hen die graag oud schrift willen leren lezen een cursus Paleografie voor beginners. Aan de hand van fotokopieën van teksten van archiefstukken maken Peter Sijnke en Peter Blom u vertrouwd met verschillende soorten handschriften. De teksten zijn afkomstig uit de Zeeuwse Archieven. Als cursusboek wordt gebruikt Werken met oude Zeeuwse bronnen. Tekst en uitleg bij het lezen van archiefstukken"Dit boek is verkrijgbaar bij het Zeeuws Archief. Voor hen die in 2001 de succesvolle cursus Genealogie voor beginners hebben gevolgd, of voor degenen die ervaring hebben met stamboomonderzoek maar zich afvragen of er nog meer genealogische bronnen zijn, wordt in januari 2002 een cursus Genealogie voor gevorderden georganiseerd door het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Volksuniversiteit. In acht lessen komen aan de orde: methodiek van archiefonderzoek, notariële, oud-rechterlijke en weeskamerarchieven, nieuw-rechterlijke archieven, bevolkingsregisters, kadastrale archieven en pre-kadastrale registers, rekenkamerarchieven, kaart- en beeldmateriaal en tot slot het verwerken van gegevens en het samenstellen van een genealogie. De lessen worden gegeven door Elly Hündgens, Sander den Haan, Lineke van den Bout, Leo Hollestelle, Albert Meijer en Anneke van Waarden-Koets. De cursussen Paleografievoor beginners en Genealogie voor gevorderden starten op maandag 14 januari 2002 van 19.30-21.30 uur. De cursus Paleografie voor beginners wordt vier avonden in het Zeeuws Archief te Middelburg en vier avonden in het stadhuis van Veere gegeven. De cursus Genealogie voor gevorderden vindt acht avonden in de studiezaal van het Zeeuws Archief plaats. 54

Nehalennia | 2001 | | pagina 56