haar onnavolgbare wijze voordroeg. Het hoogtepunt van de dag was het aanbieden van het regioboek Dialect in West-Zeeuws-Vlaanderendat mevrouw Van den Broecke steunend op hulp van veel inwoners uit de streek had samengesteld. Twee kinderen brachten het boek in een versierde kruiwagen naar binnen, waarna het werd aangeboden aan dr. Boertien, Commissaris van de Koningin in Zeeland. De burgemeesters van Aardenburg, Sluis en Oostburg gingen ook niet met lege handen huiswaarts. Jan Kousemaker besloot de morgen met een ernstig verhaal over 'Klaas'. Na de middag werd de eenakter 'De koperen ketel' opgevoerd door de toneelvereniging uit Groede. 1979, 27 oktober in de Vroone te Kapelle Onze vereniging bestond 50 jaar en dat was deze dag te merken. Na de gebruikelijke jaarvergadering werd uit alle delen van de provincie een voordracht gepresenteerd door in schitterende plaatselijke klederdracht gestoken leden der vereniging. Marie Cecile Moerdijk, van orgine Zeeuws-Vlaamse, bracht op haar eigen spontane wijze enkele liederen ten gehore. Dat de dag overigens gewijd was aan het lied. bleek uit de aanbieding van het jubileumboek Kinderversjes en Volksliederen uit Zeelandvan de in dit boek opgenomen kindertekeningen was in de hal een uitgebreide tentoonstelling te zien. Nog een activiteit op deze dag was de verschijning van de zesde druk van ons woordenboek, waarbij tevens een bibliofiele uitgave het licht zag. Onze Commissaris van de Koningin Boertien mocht beide boeken in ontvangst nemen. Met deze dag nam ook de traditie van bijeenkomen in Kapelle een aanvang. Prof Weijnen, één van onze oudste leden, schreef er in het Zeeuws Tijdschrift een interessante herinnering aan. 1980,18 oktober Het verslag van deze dag spreekt van een feest in grote stijl. Het is onze voorzitter J.v.d. Bos die voorstelt om alle gesproken woord in de eigen streektaal te voeren; met vallen en opstaan is dit nog 26

Nehalennia | 2004 | | pagina 30